Польські «сеньйори» та їхні українські опікуни


Щораз частіше у Польщі за старшими людьми(seniorami – пол.) доглядають українці, зазвичай жінки із вищою освітою, але приїжджають також чоловіки. Про це йдеться у найновішому дослідженні, проведеному Опольською політехнікою. Як повідомляє Польське радіо, більшість українців, котрі взяли участь у дослідженні, працювали нелегально.

Читайте також: Паркінг для вагітних. Чиновники варшавської дільниці розраховують на порядність міщан

Згідно із дослідженням, у секторі догляду за людьми похилого віку в Польщі переважає незаконне працевлаштування. Іммігранти, котрі опікувалися старшими особами, приходили найчастіше за рекомендацією, наприклад, когось знайомого.

Деякі опитані українці зазначили, що вирішили працювати доглядальниками, тому що завдяки цьому вони мають житло. Частина осіб ствердила, що не знайшла іншої, більш привабливої роботи.

Читайте також: Контролер у громадському транспорті: що йому дозволено під час перевірки квиточків

«Дедалі більш помітна присутність іммігрантів у сфері доглядання за літніми людьми – це явище тим більше цікаве, бо досі саме польські жінки з Опольського воєводства виїжджали, зокрема, у Німеччину як доглядальниці за старшими особами. Нині це саме, хоча в менших масштабах, ми спостерігаємо у регіоні та по всій Польщі», – звернула увагу авторка дослідження доктор Сабіна Кубіцєль-Лодзінська з Опольської політехніки.

Читайте також: Виборець зі спущеними штанами підірвав мережу: стало відомо, хто він

У досліджуваній групі 80 відсотків осіб мало вищу освіту, зокрема 30 відсотків – медсестринську або фізіотерапевтичну. «В опольському дослідженні важливим висновком є те, що в цій сфері працюють не тільки жінки. Цікаво, що п’ята частина респондентів – це чоловіки», – додала доктор Кубіцєль-Лодзінська.

Згідно із дослідженням, обов’язки доглядальників – це приготування їжі, прибирання, прання та покупки. Працівники з-за кордону повинні теж дивитися за туалетом свого підопічного, давати ліки, робити ін’єкції, проводити реабілітацію, а іноді також допомагати з вирішенням офіційних справ.

Опитувані наголосили, що старші люди дуже самотні і їм важливий контакт з другою особою. За словами доглядальників, спільне проведення часу з особою, за якою доглядають, – це теж прогулянки, візити до костелу, бесіди, спільна трапеза та перегляд телебачення.

Понад 60 відсотків українців, учасників дослідження працює нелегально. Їхній заробіток залежить від числа годин, присвячених догляданню за старшими особами і становить 1-3,5 тис. злотих на руки.

Більшість українських доглядальників допомагають старшим людям декілька разів на тиждень. Ця група українців має, зазвичай, іншу роботу, а доглядання за людьми похилого віку часто є можливістю додаткового заробітку.

 

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: