Польський ринок праці стає більш сприятливим для жінок


Курси валют у Національному банку Польщі

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

1 USD – 4,09 PLN

1 EUR – 4,31 PLN

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

1 UAN – 0,15 PLN

Читайте також: Вісьмох українців затримано за нелегальне виробництво та продаж сигарет (Відео+Фото)

Польський ринок праці стає більш сприятливим для жінок. Про це свідчить звіт фірми «PwC» під назвою «Women in Work Index».

У ньому аналізується ситуація в 33 країнах, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку. У рейтингу беруться до уваги, зокрема, такі показники, як рівень безробіття, доступ жінок до ринку праці, тип працевлаштування і рівність зарплатні.

У порівнянні з попереднім дослідженням, Польща просунулася на 3 сходинки вгору і на сьогодні посідає 9 місце. Це найбільше зростання з-посеред усіх країн, що брали участь у рейтингу. Воно пов’язане, зокрема, зі зменшенням безробіття, а також, – як додають автори, – із однією з найменших різниць у зарплатнях між жінками та чоловіками: так званий показний «pay gap» у Польщі дорівнює 7%. За оцінкою «PwC», якщо ця тенденція утримається, то різниці в зарплатнях чоловіків і жінок у Польщі буде ліквідовано до 2021 року.

Перші місця у рейтингу посіли Ісландія, Швеція і Норвегія. Натомість, останніми виявилися Мексика, Південна Корея і Греція. Серед країн Центрально-Східної Європи в першій десятці опинилася Словенія, що посіла 5 місце. Звіт охоплює дані за 2015 рік.

Після розчарувань, що далися взнаки на варшавській біржі наприкінці минулого тижня, початок цього приніс оптимістичні настрої і певне заспокоєння.

Понеділок був вихідним на американських біржах, що не могло не вплинути на обсяг обертів серед польських торговців цінними паперами. Треба, однак, додати, що завдяки активності покупців польський індекс WIG20 здобув 0,21%. Хоча, зважаючи на масштаб випродажів під час минулої сесії, це зростання не є особливо вражаючим. Своїм зростанням польський індекс завдячує передусім поліпшенню показників фірм, що торгують сировиною, а призвело до цього зростання цін на нафту і мідь. Зокрема, такими підприємствами стали «Lotos» і «KGHM». На іншому полюсі, серед найбільш недооцінених, опинилися польські банки «Pekao» і «PKO BP».

Польська нафтогазова компанія хоче продавати більше газу (PGNiG). Більше трубопроводів, більше споживачів, більше пунктів обслуговування клієнтів – такий план на найближчі роки має Польська газова компанія (PSG), що залежить від згаданого державного нафтогазового підприємства. Ця фірма займається постачанням газу до кінцевих споживачів. «До 2022 року рівень газифікації зросте з 58% до близько 61%», – анонсував Ярослав Врубель, очільник PSG. Фірма має на це гроші, тобто близько 12 млрд на шість років, а також має можливості. По-перше, вона цілковито газифікує щонайменше 74 ґміни. По-друге, запустить 52 нові газові станції, що виконуватимуть завдання, пов’язані з обслуговуванням клієнтів.

Щороку PSG постачає майже 11 млрд куб. м газу, а до 2022 року цей показник має зрости до 12 млрд.

nbp.pl/IAR/«Rzeczpospolita»/«Puls Biznesu»/А.М.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: