Понад 90% опитаних поляків не зацікавлені у трудовій еміграції

bezrobittja

Понад 90% поляків не зацікавлені у заробітках за кордоном. Такі дані представили в результаті опитування, проведеного польською фірмою Work Service. Як повідомляє Польське радіо, прив’язаність до сім’ї і друзів, добрі умови працевлаштування за місцем проживання – це основні причини відмови від трудової еміграції серед опитаних поляків.

Читайте також: Сотні тисяч злотих відсудили іноземці за зволікання воєводських управлінь. Сотні наступних заяв чекають розгляду

У дослідженні наголошується, що рекордно низький рівень безробіття і все ліпші умови працевлаштування у Польщі дуже вплинули на зменшення зацікавленості поляків еміграцією.

Як випливає з доповіді, тільки 8,6% активних або потенційних учасників польського ринку праці обмірковують можливість виїзду на роботу за кордон. Водночас понад 37% з них хотіли б виїхати на три місяці, а 19,2% – назавжди.

Читайте також: Затягування справ і обслуговування поза чергою. Питанням легалізації іноземців зацікавилися антикорупціонери.

«Вперше в історії досліджень відсоток поляків, які обмірковують трудову еміграцію, досяг однозначної цифри. У свою чергу, тільки п’ята частина потенційних емігрантів хотіла б виїхати назавжди. Цей результат на 4,5% менший, ніж дані, отримані під час попереднього опитування. Це означає, що крім зменшення групи людей, які обмірковують трудову еміграцію, збільшується теж кількість тих, хто планує виїхати на заробітки за кордон тільки на короткий період», – підкреслив голова правління фірми Work Service Мацєй Вітуцький.

Читайте також: Спікер Сейму Польщі подав у відставку після скандалу з авіаперельотами

Він додав, що результати дослідження також свідчать про поліпшення ситуації на ринку праці у Польщі. «Все ліпші умови працевлаштування не тільки впливають на зменшення зацікавленості в трудовій еміграції, а й впливають на збільшення відсотка поляків, які в цілому не зацікавлені в еміграції. Нині це трохи більше ніж 90% опитаних», – зазначив Вітуцький.

Згідно з дослідженням, нині тільки 3% поляків обмірковує трудову еміграцію до Великої Британії. У свою чергу, найпопулярнішим напрямком заробітків (23,3%) незмінно залишається Німеччина. У першій трійці вибору польських трудових емігрантів є також Норвегія – 15,6% і вперше Швеція – 14,7%.

Нагадаємо, згідно з найновішим опитуванням від CBOS, 86% анкетованих поляків не зацікавлені роботою за кордоном.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account