Посилюється конкурентна боротьба за працівників з України

zarobitchany v Ukraini

Польські агентства зайнятості, які працюють в Україні, попереджають про посилення конкуренції з боку Чехії, Словаччини та Німеччини. Як повідомляє tvn24bis, понеділкове видання «Rzeczpospolita» пише, що шанси Польщі зменшуються.

Німецькі посередники вже набирають в Україні кандидатів на роботу, готуючись до введення в дію положень, що сприятимуть трудовій міграції до Німеччини наступного року. У Чехії та Словаччині українцям пропонують на 20–30 відсотків більшу заробітну плату, ніж у Польщі. «З Польщі може виїхати велика частина фахівців», – побоюється директор українського відділення агентства Work Service Маріан Пшездзєцький. За його словами, притягнути українців на роботу все важче. Приводом є і те, що особливо в західних регіонах України зростає дефіцит кадрів. Як вважає Маріан Пшездзєцький, головна проблема – це обмежений до півроку період працевлаштування в Польщі на основі спрощеної візової процедури. Як нагадує Польське радіо, міністерство родини, праці і соціальної політики обіцяло видовжити його цієї осені до року, проте досі цього не зроблено.
На думку Яцека Пєхоти, голови польсько-української торгової палати, хоч перевагою Польщі в очах українців залишається географічна та культурна близькість, конкуренція з боку країн, де можна заробити більше, стає реальною загрозою.

Читайте також: Паркінг для вагітних. Чиновники варшавської дільниці розраховують на порядність міщан

Згідно з наведеними компанією PulsHR німецької статистики у 2017 році після запровадження для українців безвізового руху їхня кількість у Німеччині зросла на 10 відсотків, до 138 тисяч.

Читайте також: Контролер у громадському транспорті: що йому дозволено під час перевірки квиточків

У свою чергу Спілка підприємців і працедавців Польщі наголошує на необхідності ухвалення узгодженої міграційної політики. Фактично вже готовий проект цього документи восени повернувся на міжміністерське узгодження.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: