Представництво Єврокомісії у Варшаві у листі поскаржилося на владу Польщі


Журналісти телеканалу TVP Info змогли отримати доступ до листа представництва Європейської комісії у Польщі, направленого до європейського комісар з питань регіональної політики Коріни Крецу. Лист, датований 17 лютого, містить ствердження, що у Польщі «відбувається постійне порушення закону, зміни в судовій системі можуть призвести до обмеження незалежності судів, а на суддів здійснюються навіть фізичні напади».

Судді, цитати яких наводять у листі, переконують, що «їх та членів їхніх родин переслідують та піддають репресіям». «Все це може поставити під серйозну загрозу зміни, які відбуваються після 1989 року», – написано у листі представництва Єврокомісії у Польщі.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

У документі, призначеному «для внутрішнього обігу», і до якого вдалося отримали доступ TVP Info, зокрема мовиться: «Ситуація стає загрозливою. Суддів, котрі виступають проти запланованих реформ, переслідують різні державні органи, їх залякають „невідомі зловмисники”. Ці дії мають різний характер – від „детального контролю податкових декларації” членів родин до актів вандалізму на приватній власності, наприклад пошкодження шин або гальм їхніх автомобілів. Звичайно, державні органи не в змозі знайти винних».

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

Лист авторства представників Єврокомісії у Польщі прокоментував в телеканалі TVP Info віце-міністр юстиції Патрик Які. Він сказав, що йому складно зрозуміти, як така серйозна установа могла написати такий абсурдний документ. Він запевнив, що у Польщі ніхто не переслідує суддів, також навів приклади нечесної поведінки представників цієї професії.

Сьогодні, 22 лютого, заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс має поінформувати європейських комісарів про лист, який він отримав з Польщі. Мова йде про відповідь на рекомендації Брюсселя, що стосуються верховенства закону та кризи навколо Конституційного суду.

IAR/Т.А.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: