При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово


Підписання нової умови виявляється не є достатнім, аби відмовитися від ОС (страхування цивільної відповідальності) наявного до того моменту страховика. Як наголошує tvn24bis.pl, обов’язково потрібно відмовитися від попередньої угоди. Така відмова має бути складена на папері. У документі мають міститися наступна інформація: персональні дані (ім’я, прізвище, адреса), назва страхової компанії, номер поліса ОС від якого Ви маєте намір відмовитися, дані автомобіля, а також відповідний номер артикулу з закону.

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

А от вам і взірець відмови від умови по ОС

Коли ж потрібно написати відмову?

Читайте також: “На печатці”: куди можна поїхати під час очікування дозволу на тимчасове перебування (карти побуту)

Відмовитися від послуг попереднього страховика потрібно на приклад у тому випадку, якщо маєте намір змінити СК. ВАЖЛИВО!!! Відмову потрібно написати найпізніше в день закінчення дії наявного поліса. Якщо цього не зробити дія угоди автоматично продовжиться, а відтак доведеться заплатити додаткові внески за ОС. Якщо заява про відмову написана з запізненням і договір автоматично продовжив свою дію, то обов’язково буде потрібно врегулювати питання сплати частини внесків за період від дати пролонгації умови до дня відмови від неї.

Читайте також: Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан

Особи, котрі придбали поліс ОС через інтернет і мають намір від нього відмовитися, мають 30 днів на розірвання угоди. Але і в цьому випадку потрібно буде розрахуватися за час, у який діяв страховий захист. У випадку, якщо протягом цього періоду дійде до страхового випадку за полісом ОС, то відмовитися від угоди вже неможливо.

Відмовитися від поліса ОС потрібно й при такій неприємній ситуації як крадіжка автомобіля. У цьому випадку найперше авто потрібно зняти з реєстрації в відповідному управлінні, а пізніше подати заяву до страхової компанії. Повернення сплаченого внеску має відбуватися від дня зняття автомобіля з реєстрації. Так само потрібно діяти в разі цілковитого знищення авто.

І звісно ж, відмовитися від умови ОС можна у випадку зміни страхової компанії при купівлі вживаного автомобіля.

Як доставити відмову від ОС страховій компанії?

Є кілька варіантів доставлення письмової відмови від поліса ОС. Можна це зробити скориставшись послугами Польської Пошти (Poczty Polskiej), а точніше вислати рекомендованим листом. Можна скористатися послугами інших кур’єрських організацій, а можна й особисто у будь-якому пункті страхової компанії або ж на вказану компанією електронну адресу.

В будь-якому випадку важливою є дата відправлення такої відмови, підтвердження про що ви маєте мати на руках.

І ще один важливий нюанс. Якщо автовласник вирішує змінити страховика ОС, треба пам’ятати про необхідність підписання нової угоди. У випадку, якщо з’явиться перерва в страхуванні ОС, відповідна інстанція (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny) може водія оштрафувати. Розмір покарання за відсутність страховки цього року становить: до 3 днів — 900 злотих, до 14 днів — 2250, а понад 14 днів — 4500 злотих.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account