Безкоштовне навчання в польських вишах

Блог:

В який спосіб громадянин України може отримати освіту в Польщі та європейський диплом на безкоштовній формі навчання? І що важливо, чи може розраховувати на якусь стипендію далеко від дому?

Нарівні з польськими студентами українець може отримати освіту в Польщі безкоштовно в державних польських ВНЗ:

коли має Карту поляка (документ, що підтверджує приналежність до польського народу);

коли має Карту сталого побуту (документ, що підтверджує легальність проживання в Польщі й має юридичну силу в цілому Євросоюзі;

коли має статус біженця в Польщі;

коли знаходиться під тимчасовим захистом в Польщі;

або в рамах двосторонніх угод вищих навчальних закладів Польщі й України.

Система стипендій в Польщі ділиться на державні та недержавні. Державні стипендії поділяються на: соціальну, спеціальну, ректорську, міністерську та стипендію-допомогу.

Соціальна стипендія надається студентові, який знаходиться у важкому фінансовому становищі, дохід його сім’ї на одного члена не перевищує поріг, встановлений ректором університету. Тут є нюанси: гарантована законодавством стипендія призначається тоді, коли дохід сім’ї студента, на одного члена сім’ї не перевищує 668,2 зл. Одночасно той, чий дохід є 1051,70 зл нетто, тобто, найвищий законодавчо прийнятий поріг, теж може отримати соціальну стипендію, якщо ректор, ухвалив такий поріг у вибраному ним навчальному закладі. Рішення про розмір стипендії ухвалює ректор за погодженням з представниками студентського самоврядування. Зазвичай чим вищий дохід студента, тим менша сума стипендії. В пріоритеті на отримання високої стипендії студенти, які живуть далеко від дому.

Спеціальну стипендію призначають студентам інвалідам, незалежно від доходу.

Ректорська стипендія скерована кращим студентам, які після закінчення першого навчального року отримали високий середній бал, мали наукові, артистичні, спортивні досягнення. Студенти першокурсники теж можуть розраховувати на ректорську стипендію, якщо вони були лауреатами чи фіналістами олімпіад в році здачі випускного екзамену.

Міністерська стипендія надається за видатні наукові, артистичні, спортивні досягнення. Сума міністерської стипендії у 2018/2019 навчальному році становить 15 000 зл.

Стипендія-допомога служить студентам, що потрапили у важку життєву ситуацію (смерть чи хвороба члена родини, пожежа, потоп, т.п.)

Інформацію та рекомендації щодо стипендій можна знайти на веб-сайті обраного ВНЗ.

Паралельно існує недержавна система стипендій. Їх надають різні компанії та неурядові організації (наприклад фундація DOM Dbamy o Młodych). Кожна з них працює за власними принципами, найчастіше підходячи індивідуально до потреб окремого студента. Недержавні стипендії мають велику вагу та необмежені урядовими процедурами. Відчутно допомагають студентам стати незалежними та зосередитися на своєму розвитку. В Польщі проходять щорічні конкурси польських та міжнародних стипендіальних фондів. Правила й терміни встановлюють власне самі фонди, попередньо повідомляючи про це на офіційних веб-сайтах (Erasmus Mundus Scholarships, Всесвітні студії (WorldWideStudies)).

Щороку значна кількість польських ВНЗ виділяють одне-два безкоштовних місця на факультет для іноземних студентів. Потенційні кандидати мають мати високий бал атестату чи диплому, високий рівень знання мови та додаткові досягнення, заслуги, участь в конкурсах.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account