Чи можна забрати з України до Польщі батьків пенсійного віку?

Блог:

Це питання дедалі частіше загострюється, бо чим раз більше українців цілими сім’ями переселяються до Польщі. А їхні батьки, часто хворі й старенькі, залишаються самі без опіки. В який спосіб зробити так, щоб вони могли жити разом з дітьми…
Не існує на разі правових підстав, згідно з яким сім’ї мігрантів могли б забрати до себе своїх батьків. Польське законодавство про іноземців не передбачає дозволу на перебування в країні у зв’язку ні з чим. Для отримання карти побуту, потрібно обґрунтувати мету проживання в Польщі. Це: робота, навчання, возз’єднання сім’ї (один з подружжя та малолітні діти).
Що можливо зробити, згідно з законодавством?
Гостьове запрошення від воєводи. Термін перебування максимально рік. Запросити може тільки українець котрий має: – сталий побут; – є довгостроковим резидентом ЄС; – щонайменше два роки дозвіл на тимчасовий побут й останній дозвіл був виданий не менше ніж на рік; – статус біженця; – тимчасовий побут для наукових досліджень; – голубу карту Унії Європейської. Також іноземець, що запрошує має надати підтвердження своїх доходів (відповідно до норм прожиткового мінімуму Польщі) та житлових умов (достатніх для проживання ще й запрошеного).
Можна оформити бабусю чи дідуся по догляду за малолітніми дітьми чи як допомогу в домі. Але це мусить бути офіційне працевлаштування і від цієї ставки потрібно буде платити податки та внески на соціальне страхування.

Деякі особи погоджуються на нелегальне перебування… До вас приїздять батьки. Після закінчення терміну перебування по безвізу, візі не виїжджають – переходять у статус нелегалів. І так живуть собі до першої “ліпшої нагоди”, на свій страх й ризик.
Які можуть бути наслідки? Хтось із “доброзичливців” може донести або вас ”вибірково” відвідає прикордонна служба і батьки отримають депортацію. Звичайно таке рішення можна не виконувати, але від того моменту ви будете змушені переконувати чиновників в судах, установах, що батьки по стану здоров’я не зможуть витримати подорожі. Ви подаєте заяву до суду, отримуєте відмову, суд, верховний суд, нова заява з новою довідкою про стан здоров’я батьків, нова відмова, знову суд, знову верховний суд… Цей варіант для людей з міцними нервами. Чи ви й ваші батьки витримають щось таке?

Є ще один варіант, дозвіл на перебування у зв’язку з іншими обставинами. В заяві треба подати переконливе обґрунтування перебування батьків в Польщі: спеціальне лікування, опіка над внуками, відсутність рідних на батьківщині. А далі все буде залежати від інспектора, який розглядатиме дану справу. У разі позитивного рішення справи, діти таких батьків зобов’язані їх утримувати, забезпечувати житлом та медичним страхуванням.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: