Чи платить працедавець страхові внески?

Блог:

Як стовідсотково дізнатися чи роботодавець платить за мене, як за співробітника страхові внески до ZUS – Установи соціального страхування.

Така інформація може знадобитися в різних ситуаціях. Найшвидше і найчастіше, коли виникає потреба звернутись до медичної установи …

Щорічно до кінця лютого, роботодавці Польщі зобов’язані надавати своїм співробітникам інформацію про страхові відрахування.

Як її отримати не чекаючи лютого?

Можна звернутися безпосередньо в ZUS. Представник ZUS, отримавши від вас необхідні дані, перевірить в базі даних чи є ви в списку платників податків і чи відраховує за вас Ваш роботодавець необхідні податкові платежі.

Або за допомогою Інтернету. Створити свій обліковий запис на платформі електронних послуг (PUE). Реєстрація безкоштовна і доступна в любій порі доби. За допомогою електронних послуг ZUS (PUE ZUS), а конкретніше порталу PUE, можна дізнатися чи платить Ваш роботодавець за вас страхові внески, перевірити правильність цих відрахувань та вирішити багато інших питань…

Скористатися з данної електронної послуги може кожна повнолітня особа, створивши обліковий запис в PUE і підтвердивши свою особистість.

Через цей сервіс, в разі потреби можна ще й швидко отримати довідку про відсутність заборгованості по внесках.

А бувають такі ситуації, коли дані, представлені в Установі соціального страхування, не збігаються з даними, в трудовому договорі. Про це якнайшвидше необхідно повідомити в ZUS й надати документи, що підтверджують відповідні дані.

Зареєструвати профіль PUE можна на сайті pue.zus.pl, натиснувши на кнопку Зареєструвати профіль (Zarejestruj profil). Після прийняття умов використання сайту, створити профіль, попередньо створивши безпечний електронний підпис. Електронний підпис необхідний, щоб мати можливість відправляти та отримувати з ZUS запити, листи та інші документи. При натисканні відповідного вікна, перейти на форму, і ввести свої основні дані.

Зареєструвавши профіль, Ви повинні запам’ятати обираний для себе пароль з 8 символів (великі й маленькі літери, цифри та спеціальні символи (наприклад, крапка або знак оклику)).

Після створення профілю протягом 7 днів з дня реєстрації, всього один раз треба буде прийти до відділення ZUS з посвідченням особи (впевнитися, що особисті дані не потрапили невідомо куди).

І вже після активації на порталі PUE, можна перевіряти дані, що зберігаються на окремому рахунку й субрахунку в ZUS.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: