Чи потрібен українцю в Польщі NIP? І як його отримати?

Блог:

NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) – це ідентифікаційний номер платника податків, аналог українського ІПН. Складається з десяти цифр і використовується при сплаті податків в Польщі. Даний номер видає польська податкова інспекція.

З досвіду знаю, що заробітчани з України, котрі приїжджають на 3-6 місяців, подібними питаннями не дуже цікавляться. Заробив і поїхав додому. Неохота витрачати час на зайву папірологію.

Але щораз більше трудових мігрантів мають намір триваліший час працювати в Польщі або й оселитися по біло-червоний бік кордону.

Тому, щоб не виникло проблем з податковою інспекцією Речі Посполитої, отримати NIP краще протягом першого місяця з моменту працевлаштування.

Отже, NIP потрібний, якщо у вас немає номера PESEL, а податки треба платити. Зробити NIP набагато простіше, ніж зробити номер PESEL, тому більшість іноземців використовують саме NIP.

Всі, хто працює в Польщі, без перешкод може отримати номер NIP. Це стосується підприємців, фізичних та юридичних осіб. Якщо ви працевлаштовані офіційно і платите податки з кожної зарплати, ви повинні мати NIP.

Чим NIP відрізняється від PESEL.

Номер PESEL – це реєстр людей, які постійно або тимчасово проживають в Польщі (аналогу в Україні немає). А номер NIP стосується тільки платників податків.

Отримати номер NIP можна в найближчому ужонді скарбовому.

Для цього потрібно пред’явити документ що підтверджує особу (з підтвердженням легального перебування в країні), трудову умову (питають не завжди, але краще мати при собі). В окремих випадках в ужонді можуть запросити ще й інші додаткові документи. І обов’язково буде потрібен особистий номер банківського рахунку.

А сама процедура отримання дуже проста. В приміщенні ужонду скарбового взяти номерок «Zaświadczenia o nie zaleganiu z podatkami». Найчастіше відразу при вході розташовуються стійки з різними бланками, потрібна форма NIP-7. Вона виглядає так http://poland-consult.com/wp-content/uploads/2018/04/NIP-7.pdf.

Заповнити… і здати працівнику уженду.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account