Чи відмічають Свято Закоханих в Польщі?

Блог:

Публікація від автора: Маргарита Тарковська

walentynki

Свято Закоханих в Польщі почали відмічати щороку починаючи з 90 років. Як і в Україні, ця порівняно нова традиція має своїх симпатиків та противників.

Святкування Дня Святого Валентина 14 лютого суттєво відійшло від давніх традицій коли у закоханих знаки уваги обмежувалися букетом квітів чи таємним побаченням.

Сьогодні постійним і незмінним атрибутом свята є червоне серце – символ гарячих почуттів і відданості, а конкретніше листівка у формі серця чи із його зображенням. Окрім відправлення листів з любовними визнаннями тепер ціниться незвичайна ідея для подарунка або незабутнього проведення цього дня.

До речі значення виразу “Я тебе люблю” в українській і польській мовах дещо інші. Українською означає признання в особливих почуттях, а польською – що ти просто подобаєшся. А “Я тебе люблю” звучить: “Kocham cię”, в той час „кохання” в перекладі на польську буде “miłość”.

Які подарунки дарують в Польщі на Свято Закоханих (Walentynki)?

Це звичайно ведмедики, купідони, м’які іграшки, біжутерія з акцентами у формі серця. Кілька останніх років має попит плюшевий ведвідь, що розмовляє голосом того, хто його дарує. Популярні також романтичні вечері в ресторанах, похід до кінотеатру, кількаденні відпочинкові тури.

Традиція відмічати Свято Закоханих добре вкоренилася в Польщі. Починаючи з початкової школи діти через так звану “любовну пошту” висилають одне одному листівки-загадки, які символізують симпатію. Магазини переповнені спеціальними гаджетами, в кінотеатрах розпродані білети на романтичні сеанси, до квіткових лавок шикуються черги.

Попри існування думки, що Walentynki свято комерційне, молодь в Польщі полюбляє його і витрачає щораз більше коштів на святкування та подарунки з цього приводу.

Різноманітні дослідження та статистики свідчать що біля 60% поляків відмічають це свято, хоча розуміють що головна його ціль – витягнути якнайбільше грошей з кишень громадян. На подарунки в цей день поляки виділяють зі свого гаманця від 50 до 300 злотих.

Противники цього “новоспеченого” свята вважають, що всі оці купідони й сердечка є фальшиві. І що треба проявляти свої почуття впродовж 365 днів в році.

Хай там як, але в рейтингу свят Польщі Walentynki наполегливо наздоганяють Mikołajki…

Вам вирішувати святкувати чи ні 🙂

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account