До школи в Польщі

Блог:

У Гданськ ми приїхали на початку червня (в Польщі навчальний рік закінчується в передостанню п’ятницю червня) і наш син ще встиг відвідати декілька днів школу. Він любить товариство, і не зважаючи на мовний бар’єр спілкування з однолітками було цікавим (хоча на початку більше слухав, ніж говорив). Але це природно в даній ситуації, головне, що охоче йшов до школи.

Діти жваво, з ентузіазмом заопікувались сином: знайомилися, пригощали ласощами, показували, розповідали, де що і як в школі… одним словом швидко знайшли спільну мову.

Щиро кажучи, ми трохи хвилювались, як все буде з оформленням сина до польської школи й з адаптацією в ній. Але хвилюватись було не варто. Дитину українців (як й інших іноземців) дуже просто записати до польської школи. Точніше дитину зобов’язані взяти до школи за місцем проживання сім’ї. Навіть якщо ви не будете мати всіх необхідних документів, Вашу дитину візьмуть до школи на підставі співбесіди з директором, на якій директор визначить до якого класу варто зачислити нового учня.

Подібно як і в Україні, згідно з польським законодавством кожна дитина, що проживає на території Польщі віком від 7 до 18 років зобов’язана відвідувати навчальний заклад. У протилежному випадку, батьки або опікуни понесуть покарання аж до позбавлення батьківських прав.

З документів нам знадобилося свідоцтво про народження сина, табелі попередніх навчальних років, довідка зі школи про те, скільки навчальних років провчилась дитина та який клас закінчила, медична довідка (форма для виїзду за кордон), 2 фото (3х4см).

Зі слів знайомих дізналися, що у деяких польських школах окрім оригіналів вимагають нотаріально посвідчений переклад вищезгаданих документів. Також необхідно надати ксерокопію візи чи іншого документу, що підтверджує легальність перебування вашої дитини на території Польщі. Очевидно це залежить від міста та конкретної школи.

Ми не вибрали якусь спеціальну школу (в Гданську 85 державних шкіл), а звернулися до найближчої до нашого нового помешкання.

Звичайна підставова школа (від 1 по 8 клас), приблизно 250 учнів. Нам сподобалося, що школа закривається і стороннім важко туди потрапити.

Територія школи впорядкована, є накриті місця для паркування велосипедів, дитячий майданчик для молодших дітей, новий спортивний майданчик, асфальтовані доріжки, клумби, лавочки. Просторий гардероб, індивідуальні шафки в коридорах, на одному поверсі з класом, кабінетна система навчання, система змінного взуття. За бажанням можна скористатись з послуг шкільної їдальні. Функціонує група продовженого дня (світлиця). Різнопланових додаткових, позаурочних занять теж не бракує.

Наш син полюбляє спорт і відвідує додаткові спортивні заняття організовані при школі: академічна гребля, плавання на двох та багатомісних каное, тренажерний зал, футбол.

Ще нас приємно вразив той факт, що дитина іноземець має додатково дві години польської мови на тиждень (індивідуально).

Перший тиждень зимових канікул для охочих в школі організовували оздоровчі напівтабори, тобто на пів дня з 7:30 до 15:30.

Протягом навчального року (особливо в червні) організовуються виїзди цілими класами до музеїв, театрів, кіно, визначних місць, наукових центрів, центрів розваг, на відпочинок в горах…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: