До воєводи, чи до старости?

Блог:

Із серії — це треба знати… З якими питаннями звертатись до воєводи, з якими до повітової адміністрації, а з якими до гміни. Для цього треба дізнатись трохи про адміністративний устрій Польщі.

Воєводство є адміністративною одиницею найвижчого рівня, основною одиницею територіального поділу та одиницею місцевого самоврядування країни.

Якщо населення в місті перевищує 100 тисяч жителів, воно набуває статусу повіту. Також повітовим стає місто, яке перестало бути центром воєводства (за винятком міст: Ciechanów, Piła, Sieradz) та деяких інших міст: Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Mysłowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Sopot, Świętochłowice, Świnoujście, Żory.

Станом на 1 січня 2018 року Польща ділиться на 16 воєводств (województw), 380 повітів (powiatów) та 2 478 гмін (gmin).

Отже, куди й з чим йдемо;)

До адміністрації воєводи звертаємось у питаннях легалізації перебування, легалізації працевлаштування та отримання польського закордонного паспорта. Це управління дуже добре відоме всім українцям…

Менш популярна повітова адміністрація. Туди йдемо по дозвіл на будівництво будинку, зареєструвати автомобіль, поміняти українські водійські права на польські, стати на облік по безробіттю (повітова біржа праці — Powiatowy Urząd Pracy (PUP)). Найчастіше  трудові мігранти звертаються до вищезгаданої адміністрації по  “інформацію від старости” або так званий “тест ринку праці”.

До гміни йдемо коли треба отримати реєстрацію (zameldowanie), PESEL, польський внутрішній паспорт (dowód osobisty), змінити своє ім’я та прізвище після зміни громадянства (на польський кшталт).

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account