Історія однієї легалізації або справи ужендове…2

Блог:

Помилка друга

При відвідуванні воєводського відділу у справах іноземців завжди беріть з собою оригінали документів. Співробітники приймуть копію документа тільки в тому випадку, якщо ви підтвердите його оригіналом. Деякі документи, такі як свідоцтво про відсутність податкової заборгованості або доказ доходу з роботи залишаються в уженді в оригіналі (для себе можна зробити копію і попросити про відмітку про прийняття).

… третя. Переконайтеся, що ваші документи не вимагають інших додаткових підтверджень. Наприклад, коли ви працюєте в одній компанії протягом тривалого часу. У додатку до основного договору може бути зазначено, що заробітна плата збільшується, але умови зайнятості залишаються незмінними. Майте на увазі, що вас попросять представити додаток.

…четверта. Якщо ви робите документи щодо легалізації в Польщі на основі трудової зайнятості, дізнайтеся всі необхідні дані вашого роботодавця. І обов’язково вся інформація про вашого роботодавця повинна бути актуальна саме на момент подачі документів на Карту Побиту (серед іншого видрук KRS).

…п’ята. Коли ви вирішили зробити Карту Побиту через посередника, ретельно перевірте компанію, яка пропонує ці послуги. Уважно прочитайте весь контракт, особливо параграф про обов’язки посередника стосовно вас, а також відгуки про фірму в цілому. Ці люди будуть представляти вас перед польською державою, тому будь-який негатив у вигляді неправильно або невчасно оформленої документації може відбитися на вашій справі.

…шоста. Не беріть за взірець ситуацію ваших знайомих. У кожного свій випадок: хтось робить вид на проживання по навчанню, хтось по роботі, а хтось і зовсім по Карті Поляка. Також в кожному регіоні можуть бути свої особливості в роботі з іноземцями. Не кажучи вже про те, що польське законодавство регулярно змінюється і доповнюється. Тому досвід друзів, знайомих, звичайно, корисний, але тим не менше – готуйтеся до того, що ваша справа буде не зовсім такою.

…іще одна. Планувати собі поїздку “відразу після отримання Карти Побиту”. Проблема в тому, що, попри встановлені терміни розгляду справ і видачі документів, процес легалізації іноземців в Польщі досить непередбачуваний. Отримати рішення протягом 90 днів з моменту подачі ваших документів і саму Карту – протягом наступних 2-3 тижнів з моменту прийняття рішення — нездійсненна мрія сьогодення для багатьох. А буває й таке, що інспектор зауважує брак документів в останню хвилину й розгляд справи затягується. Загалом, якщо ви чекаєте Карту Побиту, краще не планувати нічого на конкретні дати. Рішення про відпустку приймете після факту отримання всіх документів.

… і чергова:) Не соромтеся захищати свою правоту, якщо ви переконані на всі 100%. Наприклад, ви надали потрібний документ або сертифікат, а інспектор заявляє, що він відсутній? Не бійтеся звернутися до керівництва і надати чек чи копію з відміткою або будь-яке інше підтвердження вашої правоти. Тільки робіть це спокійно, без сварок, цивілізовано. Людський фактор ніхто не скасовував, і будь-який інспектор теж може помилитися. Потрібно лише тактовно вказати на неї, і всі проблеми будуть вирішені.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: