На шляху до омріяного вишу…

Блог:

Зважаючи на те, що здобуття освіти в Польщі стало дуже популярне й кількість вступників щороку збільшується, можна подати заявку на вступ ще з вересня попереднього року…online.

Тобто, після того як майбутній студент визначився з вибором ВНЗ й факультету, для належної підготовки до вступного процесу й впевненості, що для нього буде “заброньоване” місце в обраному навчальному закладі, краще подати документи заздалегідь.

Річ в тім, що багато університетів Польщі мають встановлений ліміт місць для іноземців. І популярні спеціальності “вичерпуються” ще у квітні, береться до уваги черговість подання документів. Така ж ситуація з поселенням на час навчання.

Які саме документи подаються при такому “бронюванні”?

Копія українського паспорта потенційного студента, підтвердження приписки, копія ідентифікаційного коду, копія закордонного паспорта (за наявності), копія свідоцтва про народження, копії українських паспортів та ідентифікаційних кодів обидвох батьків (коли абітурієнт неповнолітній), 8 кольорових фото 3,5*4,5см, копія табеля за 10 клас (для школярів). Протягом 20 днів від дати відправлення, повинно прийти офіційне підтвердження прийняття заявки на вступ.

Повний пакет документів:

атестат та додаток до атестата про закінчення повної загальної середньої освіти;

атестат та додаток і диплом та додаток (магістерські факультети на базі бакалавра чи спеціаліста);

медична довідка Ф 086-О для вступу до ВНЗ (датою не раніше трьох місяців);

8 фото 3,5*4,5;

копії ідентифікаційного коду, основних сторінок українського та першої сторінки закордонного паспортів;

копія свідоцтва про народження й копії основних сторінок українських паспортів та ідентифікаційних кодів обох батьків (для неповнолітніх абітурієнтів).

Через кілька тижнів від дати подання повного пакета документів, абітурієнт отримує рішення про прийняття до навчального закладу і цей документ є підставою для відкриття студентської візи.

Тільки деякі університети та окремі спеціальності вимагають від абітурієнтів додаткових вступних документів.

Для вступу до більшості польських вишів володіння польською мовою не вимагається, ЗНО не береться до уваги й вступних іспитів немає. Має значення тільки атестат, диплом, а при переведенні – навчальна карта студента. Винятком є нечисленні ВНЗ, де при вступі є додаткові вимагання: мовні сертифікати, презентації проектів, іспити, профільні тести.

Важливо! Хоча незнання польської мови не є перепоною до вступу до польського вузу, знання мови хоча б на початковому рівні полегшить й пришвидшить адаптацію в новому середовищі й звичайно власне навчальний процес.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account