На яку підтримку та допомогу від держави можна розраховувати при народженні дитини в Польщі?

Блог:

Багато молодих сімей при плануванні збільшення родини замислюються чи зможуть вони утримати родину, коли появиться малюк. Не виняток і сім’ї трудових мігрантів. В Польщі на допомогу новоспеченим батькам передбачені від держави численні пільги, з яких можуть скористатись і українці, які легально проживають і працюють в Речі Посполитій.

Найперше це, одноразова допомога при народженні дитини (Becikowe).

Одноразова допомога при народженні дитини в Польщі становить 1000 зл, виплачується коли середньомісячний дохід сім’ї не перевищує 1922 зл (чистими) на особу, включно з новонародженим. Необхідною умовою для виплати є також медичний облік матері дитини від 10 тижня вагітності до родів, про що видається відповідна довідка лікарем або акушеркою.

Заява про виплату допомоги подається батьками дитини або юридичними чи фактичними опікунами протягом 12 місяців з дня народження дитини.

Від 2.01.2016 року діє закон, згідно з яким, допомога у розмірі 1000 зл щомісяця виплачується кожній жінці, що народила дитину. Форма працевлаштування чи її відсутність не мають значення. Отримати таку допомогу мають право як ті жінки, що сплачували внески на випадок тимчасової непрацездатності, так і ті що їх не сплачували й не отримають виплат пов’язаних з вагітністю та пологами. Тобто цей вид допомоги отримають жінки й безробітні, і не зареєстровані в управлінні праці, і такі що працювали на umowę o dzieło (договір підряду), студентки.

Допомога пов’язана з материнством. Якщо жінка бувши вагітною працювала на підставі трудового договору і сплачувалися страхові внески на випадок тимчасової непрацездатності, вона має право на допомогу пов’язану з материнством.

Відпустка пов’язана з материнством триває 20 тижнів, 6 тижнів з якої можна використати до народження дитини. Існує можливість скорочення цієї відпустки до 14 тижнів, за умови що решта 6 тижнів використає тато дитини, що двоє батьків підтверджують письмово.

Наступна, так звана батьківська відпустка (український аналог: відпустка по догляду за дитиною) триває 32 тижні й використати її можуть однаково мама чи тато, або батьки можуть розділити цю відпустку між собою.

Відпустку, пов’язану з материнством і батьківську відпустку слід розрізняти, бо є два шляхи призначення суми допомоги.

Якщо жінка подасть заяву на батьківський відпуск (який розпочнеться відразу після відпустки пов’язаної з вагітністю та родами) протягом 21 дня від народження дитини, то розмір допомоги буде 80% від середньомісячної зарплати. До розрахунку береться попередній рік праці матусі.

Але якщо заява буде подана пізніше 21-денного терміну, то розмір допомоги становитиме: 100% середньомісячної винагороди за 20 тижнів відпустки пов’язаної з материнством та 6 тижнів батьківської відпустки, а решту часу батьківської відпустки 26 тижнів – 60% середньомісячної винагороди.

Якщо жінка має право на виплату пов’язану з материнством, але через низьку заробітну плату сума виплати буде нижча ніж 1000 зл, то дана допомога буде підвищена до 1000 зл щомісячно.

Важливо подати заяву на допомогу протягом 3 місяців від народження дитину. Бо подавши у цей термін мама отримає вирівнювання за попередні три місяці. А в разі якщо заява буде подана пізніше 3 місяців, то вирівнювання за попередні місяці не буде.

Наприклад, подавши заяву за день перед закінченням 3 місячного терміну, загальна квота виплаченої допомоги за цілий 12 місячний термін винесе 12000 зл. В той час якщо заява подана пізніше 3 місячного терміну, квота допомоги буде 9000 зл. Аналогічно, якщо подати заяву коли дитині виповнилось 10 місяців, батьки отримають 2000 зл.

Всі види вищеперелічених допомог звільнені від податку.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account