Не всякий бізнес у Польщі треба реєструвати

Блог:

Чи знаєте ви, що в Польщі є види підприємницької діяльності які не потрібно реєструвати?

Виявляється є, і вони законодавчо затверджені окремим положенням про незареєстровані види господарської діяльності. В чому полягають основні нюанси цього положення і обставини за яких свою діяльність не реєструємо?

Коли ви працюєте як фізична особа і ваш прибуток за один місяць не більший ніж половина (50%) мінімальної зарплати в країні (зараз це 2250 зл, відповідно половина це 1125 зл). На додаток ви не займалися господарською діяльністю принаймні від 30.04.2017 року і не займаєтеся нею на даний момент.

”Окремою дорогою”, згідно з цим положенням, виділені види діяльності котрі теж не реєструються.

Наприклад: роздрібна торгівля сільгосппродукцією (окрім продажу підприємцям для наступного перепродажу). Торгувати цією продукцією дозволено в тій місцевості де її вирощено та в спеціально відведених для цього місцях і за умови вирощування такої продукції без залучення працівників на підставі будь-якого трудового договору.Також товари, що продаються, не менше ніж на половину мають складатися з продуктів власного виробництва.

Незалежно від доходу, без реєстрації можна займатися в Польщі агротуризмом, який у свою чергу включає надання в оренду житла, продаж товарів власного виробництва та ін.

В чому плюси ведення незареєстрованої діяльності?

Відпадає бюрократично-паперова рутина. Не потрібно таку діяльність реєструвати в жодній установі чи реєстрі, “відпадає” потреба у присвоєнні податкових та статистичних номерів, не сплачується внесків на медичне та соціальне страхування та щомісячних й щоквартальних податків, не потрібна фіскальна каса (за виключенням перукаря, автомеханіка, кондитера…). Також не потрібно вести складний бухгалтерський облік, хоча спрощений реєстр таки треба.

До кожного закону є винятки та обмеження. Тому кожен окремий вид діяльності треба перевіряти індивідуально, згідно Polskej Klasyfikacji Dzałalności.

Наприклад, згідно з вищезгаданим положенням при “незареєстрованих видах господарської діяльності”, щомісячні та щоквартальні податки не сплачуються, але коли ви надаєте консультаційні, юридичні, ювелірні послуги потрібно сплачувати податок на додану вартість…І багато-багато інших нюансів.

По роз’яснення правових деталей, що виникають в процесі господарської діяльності можна звертатись до державної служби підтримки www.biznes.gov.pl.

Зобов’язання у підприємця навіть незареєстрованої діяльності, все ж існують, і регулюються вони відповідно цивільного права Польщі. Йдеться про відповідальність щодо споживачів. Для прикладу: підприємець незареєстрованої діяльності не мусить виставляти рахунок-фактуру, але коли покупець його просить – повинен це зробити. В разі відсутності податкових та статистичних номерів в рахунку вказується: дата видачі; порядковий номер; ім`я та прізвище, адресу підприємця й споживача; назва товару чи послуги; кількість товару чи перелік послуг; ціна одиниці товару чи послуги; загальна сума.

Контролювати розмір щомісячного доходу теж обов’язок власника незареєстрованої діяльності. Щомісячно записувати кількість проданих товарів й послуг, суму від продажу (за винятком повернених товарів).Також облікувати витрати на здійснення діяльності з документальним їх підтвердженням.

Як тільки дохід перевищить 50% мінімальної зарплати в країні, діяльність автоматично переходить в інший статус – приватний підприємець (фізична особа). Таку діяльність у семиденний термін треба зареєструвати у CEIDG (Реєстрі обліку й інформації господарської діяльності).

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: