Неможливе виявляється можна осягнути…

Блог:

Нещодавно дізналася про цікаву навчальну програму, яка користується величезною популярністю серед польської молоді, їх батьків та прогресивних вчителів.

Мова про Odyseje Umysłu – щорічний конкурс, організований Фундацією Odyssey of the Mind в цілому світу, в якому змагаються сотні тисяч учнів й студентів з усього світу. Метою конкурсу є розвиток навичок творчого мислення і розв’язання різноманітних проблем в нетиповий, креативний спосіб. Додатково учасники команди, під час розв’язання проблеми вчаться співпрацювати в групі й при цьому чудово проводять час.

…Почалося все з викладача факультету технології кафедри промислового дизайну й проектування прикладного мистецтва американського університету Rowana, доктора Samuela Micklus. Він був переконаний, що найефективніше навчання полягає в інтелектуальних викликах студентам, перемога над якими заохочує їх і дає впевненість у собі. Замість нудних теоретичних лекцій своїм слухачам пропонував наприклад, збудувати транспортний засіб без коліс чи механічний “кидач” тортів або плавучий засіб, здатний перевезти людину через озеро. При цьому найбільше цінилася не тільки справність створеного студентами пристрою, а винахідливість проекту й ризик у спробі чогось нового, кардинально іншого ніж було до сих пір. Студенти обожнювали його заняття, які більше нагадували захопливу пригоду чи гру.

Незвичайними лекціями дуже швидко зацікавилися місцеві медіа та довколишні школярі. І весною 1978 року команди 28 середніх шкіл штату Ню Джерсі взяли участь в першому турнірі творчого розв’язання проблем. Так народилася Odyseja Umysłu.

Оригінальна ідея “попала в яблучко” і продуманий, дуже результативний метод навчання, захопив багатьох людей. Завдяки участі великої кількості волонтерів-організаторів, локальний конкурс з часом переріс в глобальний феномен, в якому протягом 40 років взяли участь мільйони “Одіссеїв” з усіх континентів.

Зараз д-р Samuel Micklus разом із сином (керівником центрального офісу програми) щорічно готує й укладає 6 довгострокових проблем і біля 30 спонтанних, котрі потім вирішує молодь з усього світу.

В Польщі Odyseja Umysłu живе дуже активним життям. Відбірні турніри проходять в шести містах: Гданську, Катовіце, Лодзі, Познані, Варшаві та Вроцлаві.

Юні Одіссеї (Odyseusze) діють в командах, які представляють школи або інші навчальні заклади й складаються з 5-7 осіб. Команди мають своїх тренерів, які об’єднують, організовують, модерують їх роботу, але не пропонує і не нав’язує дітям свої ідеї.

Щоосені публікується п’ять Довгострокових Проблем. Кожна команда обирає одну з них і протягом декількох місяців придумує, підготовлює та вдосконалює своє рішення щодо її розв’язання. Учасники аналізують завдання і шукають шляхи вирішення. Потім разом ухвалюють рішення, як поєднати їх найкращі ідеї у восьмихвилинній презентації, яку вони представлять суддям і глядачам навесні.

Під час змагань кожна команда також повинна зіткнутися зі Спонтанною Проблемою — завданням-несподіванкою. Зміст якої відкривається безпосередньо на конкурсі, а рішення треба ухвалити всього за кілька хвилин.

Учасники турніру змагаються в чотирьох вікових групах. А команди, які отримали найкращі результати в регіональних відборах, проходять до національного фіналу (Ogólnopolskiego). Лауреати національного фіналу можуть представляти Польщу на світовому фіналі конкурсу в США.

В поточному навчальному році 212 польських шкіл та освітніх організацій зареєстрували членство в програмі Odyseja Umysłu, найбільша кількість з них в Поморському воєводстві -56.

З відгуків батьків учасників та тренерів команд, конкурс має дуже позитивний вплив на дітей. Навіть учні, котрі не мали досягнень в навчанні раптово знаходять своє місце в класі, після того як “знайшли себе” в Odyseje. Участь в програмі вчить більш позитивно пізнавати себе та інших. Деякі відкриваються через це, а інші (самовпевнені) — стають терпеливішими. Конкурс помагає молоді відкривати в собі нові таланти й розвивати вже наявні, прищеплює радість від навчання і віру в власну здатність досягати того, що інші вважають неможливим. Це ніби тренування перед розв’язанням життєвих проблем у дорослому житті й “ключик” до щасливого майбутнього…

А що ви про це думаєте?

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: