Перший бізнес в Польщі… або як держава підтримує підприємництво

Блог:
biznes

На допомогу бізнесменам початківцям в Польщі є чимало інструментів. Серед них і пільги зі сплати податку в перші два роки діяльності й поміж іншого державна програма “Pierwszy biznes-Wsparcie w starcie”, що має на меті боротьбу з безробіттям й розвиток середнього бізнесу.

Полягає програма в наданні позики з коштів Funduszu Pracy і діє по цілій Польщі. Безпосереднім наданням позики займаються посередники, яких обирає в тендерній процедурі Bank Gospodarstwa Krajowego.

На чому конкретно полягає дана програма?

На низькопроцентній позиці призначеній на господарську діяльність протягом семи років. Річна процентна ставка становить 0,44%. Учасники програми мають річний пільговий період (відстрочку) на сплату позики, а також не сплачують жодних додаткових оплат та комісій. Від 1 грудня 2017 року розмір такої позики становить 85 111,80 злотих.

Так само (в межах вищезгаданої програми) якщо підприємець створює додаткове робоче місце, може скористатись іще з позики в сумі 25 533,54 зл. Сплатити цю квоту треба до трьох років. Але у випадку коли новоспечений підприємець скористався позикою на відкриття бізнесу, а потім з позики на створення робочого місця, час сплати останньої доєднується до позики на відкриття бізнесу. При виділенні позики на створення додаткового робочого місця передбачені такі самі умови, як у випадку позики на відкриття діяльності, за винятком річної відстрочки по сплаті.

Претенденти (тобто потенційні бізнесмени) на позику, можуть розраховувати на допомогу й консультування в підготовці до складання бізнес-плану. А позичальники на допомогу в провадженні бухгалтерії та веденні бізнесу.

Окрім вищезгаданих видів допомоги існують ще кілька.

Дотація для молодих. Якщо особі не виповнилось 30 років, вона не навчається і не працює, може отримати дотацію на початок бізнесу в сумі 20 тис.зл. Для цього кожна конкретна ситуація буде проаналізована, оцінені здібності та схильності кандидата. Буде складений індивідуальний план дій, включаючи професійні консультації, навчання, тренінги, стажування, практики, допомогу в працевлаштуванні.

ля безробітних осіб старших 30 років, так само є можливість отримання коштів на початок власного бізнесу. Умови надання допомоги можуть відрізнятися залежно від воєводства. Найчастіше у даному випадку треба підтвердити, що ваша ситуація на ринку праці складна через наприклад: вік, інвалідність, малоосвіченість чи тривале безробіття.

Якщо ж ви не належите до жодної з вищезазначених груп і в даний момент маєте роботу, але хотіли б спробувати свої сили в приватному секторі.У такому випадку теж існує можливість отримати позику на початок своєї справи.

Потрібно звернутись за місцем проживання до powiatowego або wojewódzkego urzędu pracy. Для отримання детальної інформації можна дзвонити чи писати до Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, а про актуальні доступні можливості підтримки можна дізнатися на Wyszukiwarce Dotacji.

Згідно з інформацією отриманою з інфолінії Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej скористатися з вищеперелічених видів підтримки однозначно можуть українці, що проживають в Польщі й мають сталий побут.

Законодавство Польщі не виключає також можливості іноземцю, власникові тимчасової карти побуту звертатися за такою допомогою. Але кожен конкретний випадок буде розглянутий і проаналізований індивідуально.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account