Пошкоджений багаж. Як стягнути з авіаперевізника відшкодування

Блог:

Чи реально відстояти свої права, коли твій багаж пошкоджено з вини авіакомпанії? Чи краще не гаяти свого часу та нервів на суперечки?

Згідно з єдиними міжнародними правилами, гарантованими Монреальською конвенцією від 28 травня 1999 року, кожен пасажир має право, вимагати відшкодування, якщо його багаж був пошкоджений, затриманий або втрачений.

Що потрібно робити, коли одразу після зняття зі стрічки виявляємо свою валізку пошкодженою?

Одразу ж треба знайти в аеропорту Бюро знахідок (Lost Luggage або Lost&Found) і заявити про заподіяну вашому багажу шкоду. При цьому потрібно вимагати видачі вам протоколу, акту чи рапорту невідповідності багажу, бо саме цей документ дозволить подати заявку на компенсацію.

Не кожне пошкодження буде вважатися за збиток, який тягне за собою відшкодування. Збитком вважається: помітна тріщина, глибока вм’ятина, надірвана чи відірвана ручка, ніжка, замок сумки, валізки, чемодана чи рюкзака.

При поданні письмової скарги, в інтересах пошкодованого допильнувати, щоб цей документ мав всі необхідні атрибути. Має значення кожна деталь: вхідний номер, дата та номер рейсу, ваші персональні дані, фірма-виробник валізки, її колір, розмір, матеріал, з якого вона виготовлена, дата покупки та її ціна (для цього варто зберігати чек покупки!).

Подальший розвиток подій залежить від конкретної авіакомпанії. Терміни розгляду скарги вам має повідомити представник офісу, котрий видає підтверджувальний документ (протокол, акт чи рапорт невідповідності багажу).

У деяких випадках, скарга складається через інтернет. До неї треба додати фото вищезгаданого документа (протоколу, акту чи рапорту) та фото пошкодженого багажу.

У випадку прийняття авіаперевізником претензії, є два варіанти розвитку подій. Перший: вам запропонують нову валізу, другий: повернуть кошти. Наполягайте (якщо це можливо) на першому варіанті, бо сума повернених грошей розраховується за мінусом амортизації валізи, відповідно до дати покупки.

Важливо також подати скаргу не пізніше семиденного терміну, після отримання пошкодженого багажу. Пізніше її просто не приймуть 😉

А додатки до скарги-заяви регулює кожна окрема авіалінія своїми правилами, тобто, кожна може вимагати дещо інший набір документів.

Варто теж розуміти, що не завжди авіакомпанія відповідає за пошкодження багажу. А доведення факту невжиття авіаперевізником всіх можливих заходів для запобігання пошкодження, забере багато часу і не відомо чи приведе до позитивного для пасажира результату.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account