Рюкзаки на плечі й в гори!

Блог:

Втомились від міського шуму й шаленого темпу життя? Не бачите відпочинку й відновлення фізичних, емоційних, духовних сил в інший спосіб, ніж похід в гори. Вам безперечно потрібно в Бещади.

Бещади асоціюються з віддаленою місцевістю майже на кінці світу: незаймана природа, пейзажі по горизонт, дикі тварини. Це як “Дикий захід”, де працювали втікачі різних мастей при вирубці лісу чи видобуванні деревного вугілля. Не було тут доріг, а єдиним видом транспорту для мешканців та дроворубів служила bieszczadzka ciuchcia, вузьколійка, яка тепер є найбільшою пам’яткою що приваблює дорослих і дітей.

В Бещадах обираєте відповідий маршрут за ступенем складності й вперед! Почати можна від будиночка пастуха Bacówky pod Honem, до якого можна під’їхати під самі двері автомобілем, або залишити авто трішки нижче і кілька метрів пройтися пішки. В будиночку можна випити чаю з лимоном та послухати гру на гітарі. Від пастухової хатинки у 20 хв ходьби знаходиться вершина Hona.

Для сімей з дітьми буде цікаво відвідати Chatkę Puchatka на полонині Wetlińskiej, до якої йдеться з Przełęczy Wyżnej жовтою стежкою менш ніж годину. Chatkę Puchatka це найвище розташоване укриття у горах Бещадах, вважається культовим, бо немає там електрики, водопроводу та каналізації. Туалети знаходяться на зовні, по дорозі до яких можна помилуватися одним із найкрасивіших краєвидів полонини Caryńską – виглядає як лисий чоловік.

Chatkę Puchatka

Далі йде цікава петля від Wołosatego по голубій трасі до найвищої вершини Бещад, Tarnicy 1286 м над р.м. Потім червоним шляхом через гору Halicz 1333 м над р. м. та гору Rozsypaniec 1280 м над р. м. доберемося до шутрової дороги, що веде назад до вихідної точки. Це найменш приємна частина екскурсії, тільки щасливчики можуть”зловити” авто, бо на цьому відрізку курсують лише автомобілі прикордонної охорони 🙁

Цікаво, що малі діти долають багатокілометровий маршрут без ниття. Головне гарне товариство й дух здорового змагання! А ще Безчади, окрім гірських маршрутів пропонують багато інших розваг. Це відвідування в minizoo лісових звірят (місцевість Liszna), шоу зубрів в Mucznem, поїздка вузькоколійкою, катання на конях. А після взяття вершин можна із задоволенням відпочити в знаменитому барі Siekierezada в місті Cisna.

Практичні поради: що взяти з собою в гори?

Зручні черевики (вище кісточки), теплий светр (навіть літом), головний убір з дашком, курку від вітру, крем з фільтром від сонця, пластир, засіб від комарів. Із живності: велику кількість води, чай в термосі, сухі закуски, канапки, чорний шоколад.

Корисна інформація: гірські стежки в Польщі позначені відповідно до стандартів Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego. Знаки складаються з поясів: зовнішній – білий і внутрішній – певного кольору. Червоний означає головна стежка, на ній знаходяться найяскравіші та найцікавіші місця регіону. Довгі маршрути відмічені голубим кольором, зелений і жовтий – короткі маршрути. Чорний колір означає, що маршрут найкоротший (і найважчий) з інших доступних.

Об’єкти, що знаходяться на стежках поза позначеними шляхами позначаються знаком у формі квадрату 10*10 см. Крім того, складні маршрути позначені символами, які там знадобляться, наприклад: пряжки, з’єднання, драбинки, ланцюги, що допомагають добратися до важкодоступних місць.

Вдалого походу та незабутніх вражень!

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account