Що робити в разі придбання неякісного товару або Які права має споживач в Польщі

Блог:

До відома покупців, споживачів, всіх хто робить покупки в Польщі: клієнти магазинів, від недавно, мають більше прав та привілеїв.

Але для початку про них треба знати, щоб в разі потреби могти ними скористатись.

Почну з гарантії, підстави для подання скарги. Йдеться про добровільну заяву виробника щодо якості його товару, розміщену безпосередньо на товарі.

В Польщі згідно із законодавством, гарантія на товарі має бути написана чітко, зрозуміло й однозначно (польською мовою). В гарантії записані обов’язки виробника й права споживача на випадок, коли проданий товар не відповідає заявленій якості. Має бути назва та адреса виробника або його представника в Польщі; тривалість й територія гарантійного захисту; права, які має споживач в разі дефекту; підтвердження що “Гарантія не виключає, не обмежує або не призупиняє права покупця, відповідно до положень гарантії за дефекти проданого товару”.

Рекламні обіцянки та інформація про товар, розміщені в рекламі, мають таку саму вагу, як ті, що містяться в гарантійній заяві виробника!!!

Якщо в гарантійному талоні не вказано терміну гарантії, то береться термін два роки від дня покупки товару. В разі коли виробник замінив бракований товар на новий або відремонтував його, гарантійний термін починається з моменту вручення споживачу відремонтованого чи заміненого товару. У випадку заміни частини товару, наприклад графічної карти до комп’ютера, відлік часу гарантії починається від початку, але відносно поміняної частини.

Бувають випадки, коли з різних причин скарга про заміну чи ремонт купленого товару не приймається виробником або ремонт був не відповідним або щось інше, в такому разі час дії гарантії збільшується рівно на стільки, скільки споживач не міг користуватись товаром, у зв’язку з поданою скаргою чи поверненням товару.

Виробник, продавець зобов’язаний відремонтувати чи замінити товар протягом строку, зазначеного в гарантії, або зробити це негайно, принаймні протягом 14 днів з дати повернення товару споживачем.

При подачі скарги споживач має доставити дефектний товар до місця покупки товару або до місця зазначеного в гарантії, коштом гаранта!

Існують певні обставини коли дефект повинен бути усунений на місці, через великі розміри товару або складний спосіб його монтажу. В таких випадках споживач повинен надати виробнику доступ до товару.

Можна виділити два можливі шляхи захисту своїх прав, як споживача: повернення (gwarancja) і рекламація (rękojmia).

При поверненні (gwarancji) потрібно: якщо не вказано інше, повернути товар протягом законодавчо визначеного терміну – 14 або 30 днів від моменту покупки, при цьому товар не має бути пошкоджений.

Законом не регулюється потреба в зазначенні причин повернення, про подібні деталі треба питати в конкретній торговій точці під час покупки. Що стосується покупок в інтернет-магазинах, то їх можна повернути протягом 14 днів.

Якщо споживач складає скаргу на підставі повернення (gwarancji), то відповідальною стороною в такому разі є виробник, дані якого розміщені на гарантії, безпосередньо на товарі.

Правила складання рекламації (rękojmi) єдині для всіх магазинів в країні. Якщо вам не пощастило купити дефектний товар можна звернутися до магазину. Є чотири варіанти: якщо дефект явний — відмовитися від покупки; запропонувати свою ціну на ушкоджений товар; безкоштовно відремонтувати; замінити на інший. Звичайно потрібно мати підтвердження покупки, і згідно з польськими приписами це може бути не тільки рахунок чи чек, але й виписка з банку про трансакцію, і навіть покази свідків.

Рекламацію найефективніше складати у письмовій формі (щоб мати доказ), в ній вказати дефекти придбаного товару й обраний вами варіант відшкодування. Повідомити про виявлені вами несправності торговому закладу треба протягом двох місяців з моменту їх виявлення, інакше втратите право на компенсацію, а найкраще відразу після виявлення.

Після подання рекламації магазин має дати відповідь за 14 днів, а якщо такого не відбулося, це значить що з вашою скаргою погоджуються. Компенсація відбувається в кілька способів: ремонт товару; якщо ремонт дорожчий за сам товар, то або заміна на аналогічний, або повернення повної вартості.

Скласти рекламацію на харчі можна до кінця їх терміну придатності, але не більше двох років, а скласти рекламацію на нерухомість можна протягом п’яти років.

Якщо споживач складає скаргу на підставі рекламації (rękojmia), то відповідальною стороною в такому разі є продавець, дані якого є на фіскальному чеку. Рекламація (rękojmia) законно урегульований спосіб пред’явлення претензій. Підприємець в жодному разі не може відмовити у прийнятті скарги, якщо це напряму не виникає з приписів. Рекламація поширюється на всі споживчі товари.

Права споживача, надані в рамках гарантії (gwarancji/повернення) і права споживача надані в рамках рекламації (rękojmi), не залежні одні від одних.

Нові положення в польському законодавстві стосуються теж покупок товарів через інтернет або за допомогою телефону.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account