У Польщі підтримують і українські родини…

Блог:
300+

На підтримку сімей з дітьми в Польщі діють кілька державних соціальних програм. Але наприклад, програмою 500+  скористатися можуть далеко не всі сім’ї з дітьми (“зависокі” доходи). А от нововведення Dobry Start  охопить набагато більшу кількість родин.

Dobry Start  це  соціальна програма, профінансована польським урядом для підтримки сімей з дітьми (школярів та молоді до 20 років). Полягає в щорічній одноразовій виплаті  300 злотих на підготовку дитини до навчального року.

Скористатися з неї можуть і сім’ї іноземців, не залежно від доходів. Для цього потрібно проживати в Польщі разом із дитиною чи дітьми шкільного віку від 7 до 20 років (дитина інвалід до 24 років). Мати карту побуту з доступом до ринку праці й дитина має бути зарахована до школи в Польщі.

Ця програма не діє на іноземців, які перебувають в Польщі  по візі, з метою навчання чи приїхали на сезонні роботи. Також 300 злотих не отримають сім’ї з дітьми зарахованими до нульового класу чи навчаються в профільних школах або ж  є студентами.

Заяву для участі в програмі може подати один із батьків дитини, законний опікун до міського центру соціального забезпечення за місцем проживання.

Заяву онлайн приймаються з 1 липня 2018 року двома способами: через інтернет-банкінг або www.empatia.mrpips.gov.pl

В паперовому вигляді заяви  будуть приймати з 1 серпня 2018 року.

Якщо заяви подані в липні й серпні, то  сім’ї отримають допомогу до 30 вересня 2018 року. А якщо заяви подані пізніше — допомогу отримають за два місяці після подачі заяви.

Крайній термін подачі заяви 30 листопада.

Ми з чоловіком пробували надіслати заяву 1-2 липня через портал міністерства Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej — не вдалося. Напевно був “перегружений” великою кількістю охочих…

Зате швидко вислали заяву для участі в програмі Dobry Start за допомогою інтернет-банкінгу. Зайняло це дослівно 5 хвилин.

Для заяви в будь-яких формах потрібні особисті дані батьків та дитини, номер PESEL, e-mail, адреса школи, номер рахунку.

Нижче перелік польських банків, які  надали можливість через свої сервіси подати заяву для участі в програмі: PKO Bank Polski, Bank Pekao SA, mBank,

ING Bank Śląski, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Pocztowy SA,

Credit Agricole, Bank Millennium, Getin Bank, Nest Bank, Banki Spółdzielcze SGB, Bank BPS SA.

Окрім того, у всіх воєводствах діють спеціальні “гарячі лінії”, де можна отримати інформацію про програму. Щоб знайти номер “гарячої лінії” вистачить написати в пошуку: Допомога для школярів Dobry Start і відповідне місто. Щасти!;)

 

Фото ілюстративне

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: