У разі страйку вчителів частина батьків отримає оплачувану відпустку

Блог:

Хочемо ми того чи ні, але це питання в більшій чи меншій мірі зачепить батьків, котрі мають дітей шкільного віку й проживають та працюють в Польщі. Тема активно обговорюється, бо майже 80% шкіл та садочків країни підтвердили свою участь в страйку.

Батьків учнів восьмого класу підставової школи та учнів третього (й останнього) класу гімназій хвилює питання здачі екзаменів їхніми чадами. В разі, коли екзамени не відбудуться через страйк, не відомо що будуть робити їх діти цілий наступний рік…

А батьки молодших учнів мусять придумати, хто займеться їхніми дітьми на час непередбачуваних “додаткових” канікул.

З останнім частково можна собі порадити. Частково, тому що законодавством Польщі, а конкретно ZUSом (Закладом соціального страхування) гарантується додаткова відпустка та виплати по догляду за дитиною на випадок раптового закриття навчального закладу, тільки коли вашій дитині не виповнилося восьми років.

Для цього потрібно подати заяву роботодавцю про непередбачуване закриття школи, дитячого садка, ясел та заповнити спеціальний формуляр ZUSу Z-15А для виплати допомоги. Квота допомоги така ж як при допомозі в разі хвороби, тобто, 80% від місячної заробітної плати.

Якщо батьки ведуть малий бізнес чи господарську діяльність, то такі допомоги виплачує не працедавець, а безпосередньо ZUS і всі документи подаються до ZUSу. У цьому випадку заповнюється заява про догляд за дитиною до восьми років форма ZAS-36 і надається свідоцтво платника внесків:

у випадку працівників – формуляр Z-3;
у випадку інших застрахованих – формуляр ZUS Z-3a;
у випадку осіб що ведуть господарську діяльність – формуляр ZUS Z-3b.

Подавати заяву на таку відпустку може як мати так і батько. І доглядати вони можуть своїх дітей, усиновлених дітей, дітей свого чоловіка чи дружини.

Протягом календарного року передбачено максимально 60 днів оплачуваної відпустки по догляду за здоровою дитиною. Ці 60 днів мама або тато можуть використати як повністю, так і розділити в довільних частинах між собою. Згідно з приписами, кількість днів не збільшується в залежності від кількості дітей, тобто, якщо у вас двоє дітей відповідного віку, що потребують догляду в зв’язку з вищезгаданими обставинами, то відпустка буде так само 60 днів, а не 120.

Важливо, що і на відпустку й на грошову допомогу можна розраховувати при умові офіційного працевлаштування й регулярної сплати страхових внесків.

На разі є ще два дні, щоб уряд і освітяни дійшли згоди, тоді й батьків оминуть зайві хвилювання й клопоти.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account