Всі на борт! А що ж дозволено брати в літак і в якій кількості

Блог:

Загальні правила. Щоб не виникло проблем, і вам не прийшлось “прощатися” з необхідними на щодень гігієнічними та косметичними засобами, їхній об’єм має бути до 100 мл. А загальна кількість рідких засобів на одного пасажира, тобто шампуні, кондиціонери, креми, лосьйони мають не перевищувати одного літра. Добре б було, щоб вони всі були запаковані в прозорий пакет чи косметичку з застібкою і лежали з самого верху.

До ручної кладі заборонено брати з собою гострі та колючі предмети, манікюрні ножиці й пилочку теж.

Харчові продукти. На борт літака дозволяється брати напої об’ємом до 100 мл. Також сухі продукти: канапки, горішки, чипси, фрукти, печиво тощо.

Винятком щодо об’єму є продукти дитячого харчування та спеціальні дієтичні продукти. За дуже прискіпливої перевірки можуть попросити “скуштувати” трохи вмісту.

Багато непорозумінь виникає через те що митні правила і правила авіакомпаній часто не збігаються.

Але зазвичай воду, інші напої, алкоголь в об’ємах більше ніж 100 мл, можна брати в салон літака, якщо вони куплені в магазинах Duty Free ( 1 літр). Алкоголь при цьому має бути запакований у спеціальний папір та пакет, зі збереженням пробок та етикеток.

Ліки. При перетині кордону літаком, обсяг таблеток, капсул, порошків для особистого користування є досить умовний. Всі ліки повинні бути в заводському упакуванні. Мазі та рідкі ліки до 100 мл мають бути складені в прозорий пакет.

Якщо лікарська форма засобу не передбачає 100 мл упакування і є більшою або кількість пачок одного препарату більша як п’ять, потрібно мати при собі рецепт, що підтверджує необхідність саме такої кількості препарату.

Підозри у митників обов’язково викличуть прострочені препарати.

Препарати заборонені до ввозу в кожну окрему країну відрізняються. Наприклад, ввозити в Євросоюз та Канаду препарати, до складу яких входить з мелатонін заборонено. До Німеччини заборонено ввозити німесулід, а валокордин й корвалол не “впустять” до Литви.

На початок 2019 року актуальним був список з 313 позицій медичних препаратів, заборонених для перевезення літаком через кордон. Та незручність полягає в тому, що цей список постійно збільшується. Тому перед кожним польотом потрібно уточнювати дану інформацію на сайті митниці країни призначення і країни, де буде пересадка.

Забороняється провозити літаком психотропні та наркотичні засоби. Але в особливих випадках, для транспортування вищезгаданих препаратів обов’язково заповнюється митна декларація, за умови представлення: актуального рецепта (висновку) лікаря на ім’я пацієнта з назвою та добовою нормою наркотичного (психотропного) препарату; чека на придбаний препарат; бажано також мати переклад англійською мовою рецепта чи довідки. Такі пасажири митний контроль проходять червоним коридором.

На перевезення ліків в літаках внутрішніх авіарейсів не поширюється митні обмеження. Але норми перевезення рідких речовин та вимоги до упакування в ручній поклажі є загальні.

Тютюнові вироби та електронні сигарети. Перевозити сигарети для особистого використання допускається при перельоті літаком. Але перед поїздкою, знову ж таки, потрібно ознайомитися з митними правилами країни прибуття. Для прикладу в Євросоюз можна ввезти літаком блок цигарок. Запальничку можна мати одну і тримати її при собі. Електронні сигарети дозволяється перевозити в ручній поклажі, але нікотинові катріджи зі значком небезпеки перевозити категорично заборонено, допустимо тільки брати рідину для електронних сигарет об’ємом до 100 мл, котру умістити до прозорого пакета разом з усіма рідинами.

А щодо правил перевезення ручного багажу різних авіаліній, то вже окрема історія…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account