Види умов працевлаштування в Польщі. Продовження.

Блог:

Умова на невизначений час (umowa na czas nieokreślony). Ця умова є найбільш вигідним договором працевлаштування для працівника, бо захищає трудові стосунки, тому що пов’язує роботодавця з працівником на невизначений термін. Завдяки цьому працівник є вмотивований, бо має стабільну зайнятість. Роботодавець теж має вигоду, бо довгострокове співробітництво сприяє лояльності співробітників до компанії чи фірми.

В умові на невизначений час не вказується дата розірвання, тільки вказується конкретний вид роботи, місце роботи, робочий час, складові винагороди, а також дата початку роботи. На практиці це означає, що працівник буде працювати до тих пір, поки він сам не прийме рішення про звільнення або до тих пір, поки працедавець не вручить йому повідомлення про звільнення. Це може статися за таких обставин: ліквідація посади, групове звільнення, дисциплінарне звільнення у зв’язку з невиконанням обов’язків або службовою недбалістю.

У випадку, коли сам працівник хоче звільнитися після трьох пропрацьованих років, термін відпрацювання становить 3 місяці. І відраховується від першого числа місяця наступного після подання заяви на звільнення. А коли до нової роботи треба приступити протягом місяця, це може бути неабиякою проблемою. Хіба що вдасться розірвати умову за згодою сторін.

Умова злеценє (umowa zlecenia), поляки називають її “смєтювка”, бо рівень захисту прав працівника саме такий. Український аналог цієї умови це договір про надання послуг. Тобто, одна сторона (zleceniobiorca), надає послуги, виконує якусь послугу, дію, чин. Це може бути лікарська, будівельна, перукарська, монтажна, транспортна, викладацька послуги… Оформляється як на одноразове надання послуг так і на надання послуг на невизначений час (коли визначена робота повторюється циклічно).

Це досить часта форма працевлаштування в Польщі, але позбавлена пільг, гарантованих Кодексом Праці: оплачуваної відпустки, оплачуваного лікарняного, тощо і регулюється Цивільним Кодексом.

Підписуючи таку умову сторони (zleceniobiorca i zleceniodawca) можуть внести інформацію про оплату на час невиконання послуг або інформацію про оплачену перерву в роботі, та примітку що ця перерва не призведе до зменшення винагороди. Тобто, у випадку умови злеценя, виконавець (працівник) має тільки такі права, які вказані у змісті самої умови.

Умова о дєло (umowa o dzieło) – договір на виконання роботи. Є формою цивільного договору, полягає на виконанні конкретного завдання, немає значення скільки часу на це витратить виконавець. Кожна окрема умова о дєло підписується на виконання роботи або робіт, а винагорода узгоджується між обома сторонами.

В такій умові вказується: сторони умови, предмет умови (що буде виготовлено), строки виконання, спосіб прийняття роботи та його використання замовником, оплата та спосіб розрахунку, варіанти розірвання умови о дєло, інші положення (наприклад ступінь відповідальності).

Немає єдиного взірця умови о дєло. Кожна така умова може бути довільно оформлена, в залежності від потреб сторін та предмету умови. Сторони в умові о дєло повинні бути зазначені у контракті так, щоб не викликати сумнівів. У випадку фірм подається її повна назва, NIP, адреса, KRS (для спілки), у випадку фізичної особи: ім’я та прізвище, Pesel, адреса проживання. Готує таку умову як правило замовник, а заповнена умова архівується. Обов’язковим елементом умови о дєло є загальна сума замовлення, сума доходу, сума без податків та кошт податку на дохід.

Предметом складання умови о дєло може бути: написання статті, виготовлення меблів, фотографія, написання сценарію, створення програми, тощо.

Для отримання винагороди (після завершення робіт), виконавець виставляє замовнику рахунок-фактуру.

От і все що треба знати про оформлення трудових стосунків в Польщі 🙂

Що таке умова про працю можна прочитати тут.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account