Види умов працевлаштування в Польщі.

Блог:

В Польщі трудові відносини оформляють такими трудовими договорами: умова про працю (umowa o pracę), умова злеценє (umowa zlecenia), умова о дєло (umowa o dzieło).

Види умов про працю, згідно з Кодексом Праці Польщі поділяються на: умову на час пробний (umowa o pracę na okres próbny), умову на визначений період, у тому числі з метою заміни працівника (umowa na czas określony), умову на невизначений час (umowa na czas nieokreślony).

 

Що означає кожна з них?

Умова про працю на час пробний (umowa o pracę na okres próbny). Складається для перевірки здібностей і кваліфікацій працівника при виконанні певної роботи. Передує іншим трудовим договорам: умові на невизначений час або умові на визначений період. Така умова, згідно з тим же Кодексом Праці укладається максимально на три місяці. Також можливе багаторазове укладання умови на пробний час між тими самими сторонами, у випадку працевлаштування працівника на іншій роботі, тобто, на іншій посаді з іншими посадовими обов’язками, ніж до того часу. Крім того, можна повторно укладати умову на пробний період (але тільки один раз) між тими самими сторонами для виконання одного й того ж виду робіт після принаймні 3 років з дати припинення або закінчення попереднього трудового договору.

Обов’язку підписувати таку умову працедавець не має, тобто, можна відразу підписувати умову на невизначений час або умову на певний період.

Терміни припинення трудових стосунків, затверджені польським законодавством у випадку отримання працівником повідомлення про розірвання умови на пробний час:

3 робочих дні, якщо випробувальний період менший за 2 тижні;
1 тиждень, якщо випробувальний період більший за 2 тижні, але менший за 3 місяці;
2 тижні, якщо пробний період становить 3 місяці.

Трудовий договір на визначений термін (umowa na czas określony). В цій умові працедавець й працівник узгоджують початкову й кінцеву дату тривання трудових відносин. Така умова може бути укладена максимум на 33 місяці, а загальна кількість таких умов не може перевищувати трьох. Важливо! Якщо працедавець укладає четверту умову на визначений час, вона автоматично стає умовою на невизначений термін. Якщо наприклад працівник перед підписанням умови на визначений час був працевлаштований на умові пробній (3 місяці). То ці 3 місяці не входять до ліміту 33 місяців. Це означає що працівник може бути працевлаштований в того самого працедавця максимально 36 місяців (3 місяці на випробувальній умові й 33 місяці в рамах трьох умов на визначений час).

Трудову умову на визначений термін, можна розірвати: за згодою сторін, однією зі сторін з терміном відпрацювання, однією зі сторін без терміну відпрацювання.

Терміни відпрацювання, після отримання працівником повідомлення про розірвання умови на визначений термін:

2 тижні, якщо працівник працював у даного роботодавця менше ніж 6 місяців;

1 місяць, якщо працівник був працевлаштований протягом щонайменше 6 місяців;

3 місяці, якщо працівник працював у даного роботодавця не менше 3 років…

Далі буде…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account