Виснажливе очікування карти побуту…

Блог:

Це найболісніша проблема всіх українців у Польщі. На мою думку, останнім часом вона досягла апогею абсурду…

Згідно з польськими приписами адміністративного провадження, ужонди мають видавати рішення (децизію) не пізніше 30 днів від дня внесення заяви (вньоску). І тільки в складних випадках цей термін видовжується до 60 днів. Це звичайно за умови, що заява чи подання правильно заповнені й мають усі необхідні додатки.

Інші польські закони, наприклад закон про іноземців, передбачає додаткові терміни для запиту до спецслужб, поліції, прикордонної служби. Це ще 60 днів.

В сумі чотири місяці.

Та мова вже давно не йде про чотири місяці й навіть про пів року. Нормальним стало отримати карту через рік-півтора, а то й більше. А “найсмішніше”, що актуальність виданої карти побуту після такого “оперативного” розгляду може становити всього кілька місяців…а далі все спочатку…

Що робити? Згідно з законодавством, заявник має право цікавитися станом своєї справи на кожному етапі, надсилати запити, переглядати, фотографувати. Надсилати листи про пришвидшення розгляду справи, про призначення дати видачі рішення, про призначення дати для ознайомлення з актами вашої справи. Можна також писати електронні листи до “свого” інспектора й домовлятись про зустріч, а на зустрічі узгоджувати що іще потрібно, що б отримати позитивне рішення якнайшвидше, бажано у встановлений законом термін.

Це все діяло раніше. Тепер в жоден спосіб не можливо отримати інформацію про стан розгляду справи (особливо у великих містах): ні телефом, ні через електронну пошту, ні через письмовий запит рекомендованим листом.

Залишається ще один дієвий інструмент – писати нагадування (ponaglenie) до органу, який веде справу або до органу вищого рівня. У разі розгляду справи про видачу дозволу на тимчасове чи стале проживання на території Республіки Польща органом першого рівня це воєвода, а орган вищого рівня – шеф Управління з питань іноземців (Szef Urzędu ds. Cudzoziemców).

Якщо нагадування адресовано воєводі, то він обов’язково повинен відреагувати в семиденний термін. А якщо нагадування адресовано органу вищого рівня (Szefu Urzędu ds. Cudzoziemców) за посередництвом воєводи, то термін надання відповіді 14 днів: в семиденний термін воєвода має переслати справу до шефа Управління з питань іноземців.

Семиденний термін є кінцевий і не може бути продовжений!

Отже, надія є 🙂

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account