Як українцю зареєструвати автівку в Польщі

Блог:

Придбати авто в Польщі не складно і в порівнянні до українських цін не дорого. Громадян України може без перешкод придбати в Польщі як новий, так і вживаний автомобіль.

Процедура купівлі транспортного засобу є стандартною. Після оплати товару покупець отримує: техпаспорт (Dowód Rejestracyjny), транспортну карту (Karta Pojazdu), договір купівлі-продажу (якщо це приватна особа) або фактуру VAT (якщо це юридична особа, наприклад комісійний майданчик). Коли автівка не нова, повинен бути ще й актуальний страховий поліс. В разі покупки транспортного засобу у приватної особи, потрібно сплатити обов’язковий податковий збір (2% від вартості) протягом 14 днів.

А от зареєструвати вашого сталевого коня на нового власника (тобто на себе) справа дещо складніша.

В місячний термін потрібно звернутися або до Zespółu obsługi mieszkańców або до urządu miejskiego за місцем прописки (meldunku) чи за місцем проживання. При собі треба мати: документи, що підтверджують особу та легальне перебування на території країни:

чинний закордонний паспорт з актуальною національною візою;

карта тимчасового або сталого побиту в Польщі;

або карта тимчасового перебування громадянина ЄС або члена його родини;

або документ, що підтверджує право постійного проживання громадянина ЄС або члена його родини;

або дозвіл на перебування довготривалого резидента ЄС.

Інколи можуть попросити польську прописку та PESEL, хоча законодавство не зобов’язує мати їх у випадку реєстрації автомобіля іноземцями. При заповненні бланка замість номера PESEL достатньо буде вказати дату народження.

Для перереєстрації вживаного авто при собі також треба мати старі номерні знаки, які здаються разом з документами.

І залишиться заповнити стандартний бланк заяви (такий бланк можна скачати в Інтернеті й заповнити заздалегідь).

Після перевірки документації, авто поставлять на тимчасовий облік, видадуть нові номерні знаки (за бажанням можна залишити попередні, якщо перереєстрація відбувається в тому ж місті чи повіті) та тимчасовий технічний паспорт.

Постійний техпаспорт виготовляється протягом 30 днів. За ним треба буде прийти до уженду повторно, тоді ж отримаєте і реєстраційний талон. Про готовність таких документів повідомляють за допомогою СМС, e-mail, чи телефоном (залежить від місцевості).
У випадку з новим автомобілем у день його реєстрації та отримання номерних знаків потрібно ще й оформити страховий поліс.

І найголовніше ;), скільки коштує така процедура? Поставити на облік вживаний або новий автомобіль, куплений в Польщі, доведеться заплатити приблизно 180 зл.

Якщо авто вживане і залишаються попередні номерні знаки, сума буде значно менша – 81 зл.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account