Якої помилки не слід припускатися при заснуванні у Польщі Spółky z o.o.

Блог:

Дуже часто українці приїхавши до Польщі й зареєструвавши Spółku z o.o (ТзОВ) думають, що вони вже легально перебувають і працюють в Польщі.

Насправді, ставши формально członkiem zarządu чи навіть prezesem zarządu і не маючи при цьому дозволу, вони ризикують отримати депортацію з країни. І саме дивне те, що найчастіше такі підприємці навіть не припускають, що грубо порушують законодавство.

Потрібно чітко відрізняти wspólnika/власника частки від посадової особи у виконавчому органі: członka zarządu та prezesa zarządu. Власником або співвласником, може бути будь-який іноземець, і навіть фізично не перебуваючи в Польщі. А от бути членом виконавчого органу іноземцю без дозволу типу Б (zezwolenia typu B) означає бути нелегально працевлаштованим. У разі заснування товариства, реєстраційний суд впише засновника до реєстру підприємців, але ця дія не забезпечує легального працевлаштування. А факт фігурування в KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) означатиме, що іноземець виконує функцію у виконавчому органі, і…підтвердить нелегальне здійснення господарської діяльності. Не береться під увагу те, що така Spółka z o.o, наприклад, не проводить реальної діяльності й член правління не отримує винагороди.

У разі коли громадянин України призначається на посаду członka zarządu, prezesa zarządu, не маючи при цьому частки в товаристві, то йому для легалізації перебування і працевлаштування потрібно: zezwolenia typu А і karta pobytu w związku z pracą.

Якщо ж українець призначається на аналогічну посаду й одночасно є засновником чи співзасновником Spółky z o.o, тоді йому потрібно: zezwolenia typu B і karta pobytu w związku z działalnością gospodarczą.

Отримати будь-який з цих дозволів не так легко. Товариство має показати річний прибуток більше як 50 тисяч злотих та працевлаштувати на повну ставку двох поляків на невизначений час (на постійно).

Обійтись зовсім без дозволу можна, але перебування в Польщі обмежиться тоді шістьма місяцями на рік. В інших пів року до Польщі вже не потрапиш, а це дуже не зручно. І віза для провадження господарської діяльності дає право на перебування та можливість здійснити свої наміри, а саме здобути потрібні дозволи…

Тому, краще ознайомитись із вичерпною інформацією й не попасти в некорисне для себе становище. Бо вклавши певні інвестиції в бізнес, через незнання, можна легко і безповоротно їх втратити.

Згідно зі статистичними даними, кількість українців, що зареєстрували в Польщі Spółka z o.o і “зникли” обчислюється тисячами. “Зникнення” означає, що товариство не подає щорічної звітності, кореспонденція на польську адресу, вказану при реєстрації від відповідних установ вважається доставленою. І одного разу при спробі перетнути кордон, наприклад прямуючи на відпочинок, людина довідується про заборону в’їзду до ЄС на п’ять років….

Як відомо, у кожного правила є винятки. В даному випадку це випускники польських стаціонарних вишів та випускники поліцеальних шкіл. Вони можуть заснувати Spółku z o.o, призначивши себе головою правління, без окремого дозволу. А до воєводського управління їм потрібно подати заяву на отримання дозволу на перебування з метою провадження господарської діяльності на такій посаді й додати свідоцтво про закінчення навчального закладу.

Також громадяни України, власники карт сталого побуту чи карт довгострокового резидента ЄС звільнені від обов’язку отримання окремих дозволів для провадження Spółky z o.o. в Польщі.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account