За кордон з малолітньою дитиною

Блог:

Плануєте подорож з донею чи сином?

Якщо ваша подорож передбачає перетин кордону, а дитині менше ніж 16 років, про підготовку документів для цього потрібно подбати заздалегідь.

Слід також враховувати два моменти: виїзд з однієї країни й в’їзд до другої, при цьому кожна з держав має своє законодавство й вимоги.

Ось що треба знати при перетині україно-польського кордону. Згідно  з українським законодавством, виїзд неповнолітньої дитини (до 16 років) можливий тільки за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та у їхньому супроводі  або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Щодо згоди одного із батьків, то краще щоб вона була оформлена у нотаріуса. Для українських прикордонників згода має бути українською мовою. Документ повинен містити маршрут прямування і часові рамки поїздки.

На практиці, в цілях економії коштів і часу, батьки виготовляють такий дозвіл не на одну поїздку. Вписують якнайбільше країн з терміном дії довіреності, наприклад 3 чи 5 років. Також в одному документі підтверджують згоду вивезення дитини за кордон один одному, так звана “перехресна” довіреність.

Варто також знати випадки коли дитина може покинути Україну без згоди батька/матері: це коли батько є іноземцем або особою без громадянства і відсутній в пункті пропуску; та коли в закордонному паспорті матері або в проїзному документі дитині є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік.

Згода на вивезення дітей за кордон не потрібна, за пред’явленням таких документів: довідка про народження дитини, видана РАЦСом зі спеціальними відомостями про батька; рішення суду про надання дозволу на вивезення дитини; судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про визнання батька безвісті відсутнім; судове рішення про позбавлення батьківських прав; свідоцтво про смерть другого з батьків.

Польські прикордонники згоди не вимагають. Але  у випадках коли дитину перевозить не родич, або родич що має інше прізвище, а дитина досить мала для того щоб підтвердити родинні зв’язки. Польська сторона має право поцікавитися і може вимагати підтвердження. Довіреність в такому разі має бути польською мовою й теж нотаріально засвідчена.

У деяких випадках з 28 серпня 2018 року не потрібно отримувати нотаріальний дозвіл від іншого з батьків…

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account