Запрошення гостей з України до Польщі

Блог:
kordon

Думаю, що для багатьох земляків-українців ця тема в певний період перебування в Польщі стає актуальною. Настає час, коли хочеться щоб рідні приїхали до тебе в гості…

Пишу перебування, бо ще твердо не скажеш проживання. Хоча фактично ми легально проживаємо й працюємо кілька років підряд в краю над Віслою і рахуємо Польщу своїм другим домом. Офіційно, тобто згідно з законодавством, назвати Польщу постійним місцем проживання ще не можемо…

Як в подібному випадку організувати приїзд рідних, щоб не виникло проблем на кордоні?

При перетині кордону треба показати кошти на утримання (нічліг, харчування) на відповідний період та повернення додому. А коли хтось із рідних їде до вас в гості й ви забезпечуєте повністю його перебування? Які потрібні в такому випадку підтвердження?

Надійним способом є гостьове запрошення, зареєстроване й видане воєводою. Надати таке запрошення мають право поляки, українці, які проживають у Польщі на підставі карти сталого побуту (або довгострокового резидента ЄС), а також українці, які перебувають тут мінімум 5 років. У цьому випадку воєвода перевіряє чи особа що запрошує має житлові умови та кошти на утримання гостя. Кошт такої заяви в уженді 27 злотих. На підставі цього запрошення ваш гість відкриває візу. Цей спосіб найкращий, але клопітливий і коштовний. І не всі охочі запросити перебувають в Польщі 5 років.

Інший варіант. Можна написати своє запрошення, для вірогідності посвідчити його у нотаріуса (це приблизно 50 зл). У цьому випадку все залежить від прикордонника. Чи повірить що особа, яка запрошує забезпечить кошти на утримання гостя? Для цього слід попіклуватись про підтверджувальні документи.

З практики знайомих українців знаю, як вони запрошували своїх рідних, найменшим коштом. Вони проживали в Польщі півроку, легально працювали й орендували житло. Написали запрошення за взірцем з інтернету, польською мовою звичайно 😉

В запрошенні потрібно вказати дані особи що запрошує: ім’я, прізвище; дата народження; громадянство; дані закордонного паспорта, карти побуту, адресу проживання.

Дані запрошеного: ступінь споріднення; ім’я, прізвище; громадянство; дата народження; паспортні дані; адрес прописки в Україні.

Вказати населений пункт в Польщі, до якого запрошуєте та час перебування гостя в Польщі. Адрес місця, де буде проживати запрошений іноземець (тобто адрес, де проживає (прописана) особа що запрошує).

Підтвердити зобов’язання покриття коштів пов’язаних з перебуванням, виїздом, а також коштів на можливе лікування та виїзд іноземця з Польщі.

Перелічити копії документів, які ви додаєте: копію рішення від воєводи, копію карти побуту, копію умови оренди житла.

Можна додатково надати контактний номер телефону, копію трудової умови, електронну почту.

У випадку вищезгаданих знайомих прикордонники дзвонили до них о 2 годині ночі, щоб переконатися чи справді чекають на запрошених. І все пройшло добре, родичів пропустили через кордон.

На сьогодні ситуація на українсько-польському кордоні досить складна. Перевіряють все дуже ретельно. Тому треба добре підготуватись і до запрошення додати якомога більше документів, що підтверджують вашу платоспроможність, наявність житла, легальність перебування й праці.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account