Зелена брама…

Блог:

Ще кілька цікавих фактів про життя давнього Гданська, про які ми довідалися прогулюючись містом з нашим натхненним екскурсоводом.

…Основна вулиця Гданська Длуга, по обидві сторони якої красуються оригінально оздоблені будинки багатих городян й поважних міських чиновників XVI сторіччя.

Заможні гданчани любили влаштовувати сімейні обіди та вечері перед своїми будинками, на невеликих терасах. Накривали столи різноманітними заморськими стравами, пивами, медами й винами й чинно трапезували на очах у перехожих. Щоб усі бачили на скільки їх вистачає, і що вони можуть собі дозволити.

Така собі демонстрація рівня добробуту, статусу чи просто бажання похвалитися. А чим було ще займатися вельможам у давні часи (за відсутності інтернету?:)

Зі звичаєм гданських вельмож хвалитися пов’язаний ще один історичний епізод …

Зелена Брама і Зелений міст були збудовані спеціально для приймання польського Короля в 1568 році. Але Король не зупинився в цій резиденції навіть і на одну ніч. Причиною було те, що гданські вельможі наперебій запрошували Короля погостювати та зупинися у них. А ті щасливці, кому поталанило приймати в гостях Самого Короля мали привід для гордості й вихваляння. Насправді в ті часи, то була найбільша честь і найвагоміша рекомендація.

При здійсненні будь-якої угоди, купець хвалився що йому можна довіряти й мати з ним справу. Бо Сам Король йому настільки довіряє, що зупиняється пообідати й заночувати в його домі.

Ось такий от середньовічний маркетинговий хід ;).

В даний час Зелена Брама є відділом Народного Музею Міста Гданська. Два офіційних приміщення якої виконують функцію виставкових залів, в яких експонуються тимчасові художні виставки: старовинні й сучасні, польські та іноземні. Стильний інтер’єр зал сприяє частому проведенню в них різноманітних конференцій.

В одному із приміщень Зеленої Брами знаходиться офіс колишнього президента Польщі Леха Валенси.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: