Знаряддя, що полегшує життя мігранту

Блог:

Більшість українських трудових мігрантів приїздять до Польщі на три, шість, максимум дев’ять місяців з конкретною метою — заробити й назад додому. За період перебування, при насиченому робочому графіку, не дуже то є час, а часто й засоби для заглиблення в нюанси комунікації з місцевими органами влади.

Але існують знаряддя, інструмент, який швидко й ефективно допоможе вирішити багато поточних питань, проблем, не виходячи з помешкання і не бігаючи з папірцями. Тим більше, що деякі справи потребують вирішення вже після повернення з Польщі.

Мова про електронну платформу адміністративних послуг органів влади

(elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), скорочено ePUAP.

Ця платформа дозволяє результативно комунікувати громадянам та підприємцям з установами та організаціями, котрі у свою чергу зобов’язані мати підтверджений профіль в ePUAP.

За допомогою цієї платформи можна звертатися до органів влади із різноманітними листами, без паперу з підписом, без очікування в чергах канцелярій чи пошти. Для цього користувачу платформи потрібно створити свій підтверджений профіль.

Поки що платформа працює на польській та англійській мовах. Але за допомогою гугл перекладача можна “дати ради”навіть без доброго володіння польської. А якщо у вас при собі тільки телефон, можна скористатись комп’ютером в публічних місцях, наприклад в бібліотеках…

Що саме можна вирішити за допомогою цього інструменту?

– Надіслати листа у довільній формі до будь-якого органу влади. За виключенням випадку, коли потрібно подати документ встановленого зразка (що буває дуже рідко).

– Зареєструвати дитину, мельдунок, авто; подати декларацію та ін.

– Мати доступ до архіву шаблонів документів, які використовуються у комунікації з органами влади.

Як створити профіль в ePUAP?

Детальна інструкція для реєстрації на платформі ePUAP є тут.

Створити профіль, тобто, зареєструватися можна тут.

Потрібно всього-на-всього заповнити дев’ять полей простою інформацією, при цьому навіть передбачено відсутність в людини PESEL.
Після створення профілю його треба впродовж 14 днів підтвердити у визначених установах. Список запропонованих місць, в яких можна підтвердити свою особу, з’являється відразу після створення профілю.
Також для ідентифікації передбачено використання електронного підпису, який видає банк.

Чим дана платформа може бути корисна тим, хто знаходиться не в Польщі?

Наприклад, треба подати декларацію про доходи, яку ви не могли подати раніше, бо у вас не було документів. Або ж виписатися з квартири. Чи скасувати заяву на карту. Список таких ситуацій може бути досить довгим.

Якщо ви працювали в Польщі й вже збираєтеся додому, то краще створити профіль на ePUAP і особисто підтвердити свої дані. Бо вже вдома доведеться шукати когось для залагодження ваших справ. А вирішити їх однозначно потрібно для того, щоб в майбутньому не виникало проблем з державними організаціями та установами.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: