Революція в польській системі оподаткування. Що з того українським заробітчанам?

ріт37

Польський сейм ухвалив рішення продовжити роботу над проектом спрощення в податкових розрахунках, зокрема в складанні декларації РІТ. У середу депутати вирішили, що проект поправок до Закону про РІТ, які покладають на фіскала обов’язок заповнення декларацій замість платника податків потрапить на опрацювання до державного фінансового комітету. Як повідомляє tvn24bis.pl, нововведення може стосуватися навіть 25 мільйонів платників податків, серед яких і українські заробітчани. Про що ж ідеться й що з того українцям?

Читайте також: Збільшення мінімалки: А чи готові польські підприємці до урядових темпів

Віце-міністр фінансів Лешек Скіба пояснив, що нововведення передбачають одну дуже важливу річ — знімають з платників податку з доходів фізичних осіб – зобов’язання самостійно готувати податкові декларації. А відтак запроваджується “революційне”, за висловом самого урядовця, спрощення у функціонування податкового права. “Кожна особа, котра захоче скористатися з наданої цим проектом функцією, матиме право не подавати декларацію РІТ, натомість за неї це буде зобов’язана зробити податкова (заповнити замість платника податку річну податкову декларацію)” – наголосив чиновник. Нововведення вже можуть запровадити з нового року, тобто при податковому розрахунку за поточний 2018 рік з цієї функції уже можна буде скористатися, у випадку тих, хто складає декларації PIT-37 i PIT-38.

Власне декларацію PIT-37 здебільшого і складає у податкову більшість українських заробітчан. З одного боку це обов’язок, а з іншого — можливість повернути частину сплаченого податку (хоча бувають випадки коли, навпаки, потрібно доплатити).

Читайте також: Влада Польщі перед виборами анонсувала збільшення мінімальної зарплати

Згідно з проектом Державна Податкова Адміністрація буде заповнювати замість платника податку річну декларацію без необхідності складання ним будь-якої заяви в цій справі. Ознайомитися з заповненою податковою декларацією, платник податку зможе на Податковому Порталі (Portal Podatkowy) вже від 15 лютого. Власне на цьому етапі українських заробітчан і можуть спіткати перші труднощі, адже для того аби ознайомитися з такою декларацією, для початку треба створити свій профіль на Податковому Порталі (Portal Podatkowy).

Читайте також: Мінімалка в 3 тисячі злотих уже до кінця 2020, а ще за кілька років у 4 тисячі злотих на місяць

Для цього потрібно володіти або електронним підписом або мати так званий Profil Zaufany (eGo). Фактично це і є електронний підпис, з допомогою котрого можна вирішити багато справ з державними органами Польщі не виходячи з дому, тобто через Інтернет. Для того аби отримати таке “благо цивілізації” необхідно мати банківський рахунок у фінансовій установі, що надає таку можливість (про це можна дізнатися в самому банку) й номер PESEL (з нового року він надається всім без виключення під час оформлення прописки (мельдунку)). Покрокова інструкція як створити свій Profil Zaufany можна знайти на сторінці obywatel.gov.pl.

Наступний важливий нюанс полягає в тому, що заповнювати річну декларацію Податкова Адміністрація буде на основі інформації від платника податків, а точніше даних наданих самим платником в податковій декларації за попередній рік (наприклад пільги на дітей, номер KRS благодійної організації, якій було переказано минулого року 1 відсоток податку) а також даних, які містяться в базі податкової адміністрації (сума податку на прибуток з фізичних осіб сплаченого протягом року платником податків) і з інших державних організацій, наприклад ZUS (внески на соціальне та медичне страхування) або PESEL(пільга на дітей).

Відповідно, за даними урядовців, запровадження такого рішення означатиме, що 25 відсотків платників податків, які складають індивідуальні декларації і не користуються жодними пільгами зможуть взагалі не перейматися річним податковим декларуванням. Іще 25 відсотків платників (особи, що складають податкові декларації спільно з чоловіком/дружиною і не користуються з жодних пільг) зможуть “розрахуватися” з податковою (подати річну декларацію) з допомогою двох “кліків” на комп’ютері.

Що ж стосується другої половини платників податків, то їм таки доведеться складати щорічну податкову декларацію як і раніше, тобто власноруч (через інтернет або в паперовому вигляді). До слова, як запевняють урядовці, паперовий варіант річної декларації ніхто не скасовує, і саме власноруч заповнена декларація буде мати перевагу в тому випадку, якщо Податкова Адміністрація складе річну декларацію за платника податків, а той у свою чергу заповнить її власноруч.

У будь-якому випадку, якщо Ви підпадаєте під вищезгаданих 50 відсотків, за яких річну податкову декларацію складатиме Податкова, то однією проблемою у Вас менше. І хоча урядовий проект іще остаточно ухвалений, зважаючи на коментарі політиків і заяви з цього приводу самих урядовців, можна не сумніватися в тому, що він отримає зелене світло. Про інші нюанси подання податкової декларації будемо інформувати по мірі їх появи, або ж ближче до “сезону” подання таких у податкову.

З нюансами цьогорічного декларування можна ознайомитися тут.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account