„Розмовляю тільки українською” – акція проти Uber з антиукраїнським присмаком (Відео)


Група осіб (ймовірно водії таксомоторів), котрі виступають на YouTube під ім’ям Taryfa 24, провели акцію скеровану проти водіїв Ubera. Зробили це порушивши низку законів. Як наголошує видання bezprawnik.pl, акція таксистів проти Uber – це чергове шоу бездумності деяких представників оточення нібито легальних перевізників.

Читайте також: Польська кіноакадемія сподівається, що Сенцов отримає Нобелівську премію миру

Власне на YouTube каналі Taryfa 24 опублікували відео з акції, котра була проведена проти перевізників, які не є “традиційними” таксі, в цьому конкретному випадку проти Uber. Матеріал під заголовком “Не питай UBER-івця про чек”.

На відео видно, як група осіб (ймовірно водії традиційних таксі) підбігає до автомобіля водія Uber й обклеюють його авто наліпками з написами „NIE PYTAJ O PARAGON” (Не запитуй чек), „ROZMAWIAM TYLKO PO UKRAIŃSKU”(Розмовляю тільки українською), „ZŁODZIEJ” (Злодій), „KRADNĘ I CO MI ZROBISZ” (Краду і що мені зробиш).

Читайте також: 100 злотих штрафу за кинуту на хідник лушпинку від насіння

Далі можна побачити, як перестрашений водій намагається втекти від натовпу дорогою з одностороннім рухом, що автор відео прокоментував написом, що той „nie padumał”, що їде проти руху. Чим явно хотів підкреслити національну приналежність водія.

Читайте також: Підготовчі класи для дітей іноземців. Чверть тисячі місць замало

Такі дії, на переконання журналістів польського видання, можуть розглядатися як правопорушення, а часом навіть і як злочин. По-перше, обклеювання кузова транспортного засобу — це свідоме знищення чужого майна. Адже усунення клею наліпки може спричинити пошкодження лакофарбового покриття. По-друге, перебування на проїжджій частині поза спеціально відведених для цього місць (пішохідні переходи) — є порушенням правил, а наклеювання карток, які вказують, що водій в середині авто — злодій, власне і є злочином (art. 212 par. 1 Kodeksu karnego).

І плюс до того art. 257 Kodeksu karnego, де власне й описано про відповідальність за зневагу на етнічному ґрунті:

“Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Лишається сподіватися, що і цього разу на подію буде швидка та адекватна реакція не тільки з боку Центру моніторингу проявів расизму та ксенофобії (Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych), але й з боку влади.

Як розповідала Наша Польща, не так давно Мер польської Гдині підтримав українців на тлі скандалу з рестораном, працівники котрого розмістили в інтернеті оголошення про пошук працівника, котрий не мав би бути українцем.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account