Щецінський університет проведе практичний курс для українців


Курс для українців, котрі живуть у Західнопоморському воєводстві, починається в Щецінському університеті – повідомляє Польське радіо. Громадяни України будуть вчитися польської мови та навичок, пов’язаних з життям та роботою у Польщі.

Читайте також: Польща пропонує підготувати Україну до євроінтеграції

«Ідея курсу виникла давно, ми бачили потребу в його організації. Ми проводили широкі консультації щодо програми занять, зокрема зі щецінським відділом Об’єднання українців у Польщі, а також з представниками Православної церкви», – сказав проректор з питань освіти та міжнародної співпраці Щецінського університету Яцек Стишинський.

Він додав, що курс має, перш за все, практичне значення. Заняття розпочнуться курсом польської мови, викладачі будуть звертати увагу на словниковий запас, що необхідний під час працевлаштування. Друга частина буде присвячена історії регіону, місту, культурі, економіці та політиці. Українці отримають теж інформацію про діяльність польських установ і своїх прав у Польщі. Вони дізнаються також, зокрема, як правильно складати резюме та супровідний лист та які обов’язки має працівник.

Читайте також: Польща й надалі підтримуватиме євроінтеграцію України – МЗС

«Курс буде корисним для всіх, хто працює, хто хоче тут навчатися, хто хоче вступати до університету – просто пов’язати своє життя з нашим регіоном», – наголосила координаторка курсу доктор Катажина Влодарчик. Вона додала, що учасники мають бути повнолітніми, проте вимог щодо їхньої освіти немає.

Читайте також: Улітку 2020 року Ryanair відкриє ряд нових рейсів з Польщі в Україну

Як зазначив почесний консул України у Щеціні Генрик Колодій, у Західнопоморському воєводстві нині легально працює приблизно 50 тисяч українців, а в Щеціні приблизно 20 тисяч. Він додав, що бачить проблеми не тільки іноземців, але також працівників установ, котрі стикаються з мовними перепонами, наприклад поліцейських чи медичних працівників.

Організатори повідомили, що курсом зацікавилося дуже багато осіб. Запущена веб-сторінка ua.usz.edu.pl, на якій є подробиці проекту.

Курс «Нові навички у новій країні» почнеться у суботу і він триватиме до червня. Проект – безкоштовний і профінансований Міською адміністрацією міста Щецін і Щецінським університетом. Однак передбачений організаційний внесок у сумі 100 злотих.

На фото ректорат Щецінського Університету /wp.umpi.edu/


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account