Що ще може запропонувати Польща в боротьбі за українського працівника?


Польсько-українська соціальна кампанія “Партнерство та працевлаштування” покликана боротися з патологіями на ринку працевлаштування українців у Польщі, підтримувати українських працівників і просувати доброчесних роботодавців. Компанії, що є членами Польсько-української господарчої палати (ПУГП) почали боротися за працівників з України. Не обійдеться, однак, без підтримки уряду. Про це йдеться на сторінці кампанії з посиланням на медіа-патрона акції видання Rzreczpospolita.

Читайте також: Затягування справ і обслуговування поза чергою. Питанням легалізації іноземців зацікавилися антикорупціонери.

Ініційована на весні кампанія рушає з повним розмахом. Оголошення напрямків подальшого розвитку кампанії збіглося з новинами з Німеччини про те, що Міністерство внутрішніх справ вже передало на оцінку іншим відомствам проект нового імміграційного закону, який відкриє німецький ринок праці для кваліфікованих працівників з країн, які не входять до Євросоюзу, в тому числі і з України. 19 грудня уряд у Берліні повинен прийняти рішення щодо регулювань, які нададуть право на роботу в Німеччині кожному, хто має трудовий договір і визнані там кваліфікації.

«Після українського Різдва ми прокинемося в новій реальності. Полегшена процедура працевлаштування на основі заяви роботодавця вже не є перевагою Польщі. Інші країни, включаючи Німеччину, швидко нас наздоганяють, і незабаром ми можемо втратити кілька сотень тисяч найцінніших співробітників з України», – застерігає Павел Кулага, експерт соціальної кампанії “Партнерство та працевлаштування”, президент компанії Greygoose Outsourcing.

Читайте також: Спікер Сейму Польщі подав у відставку після скандалу з авіаперельотами

Як підкреслив віце-президент ПУГП Анджей Дрозд, кампанія, яка, зокрема, повинна боротися зі стереотипами, пов’язаними з міграцією, й патологіями в цій галузі, незабаром матиме два вагомі інструменти. Перший – це спрямована до працівників і роботодавців інформаційна платформа partnerstwo.info, яка покликана полегшити адаптацію українців у Польщі шляхом підвищення їхньої правової обізнаності. Другий інструмент (в планах) – це гаряча телефонна лінія, підготовкою якої займається ПУГП і Товариство юридичної допомоги.

Читайте також: Небажання сортувати сміття вдарить по кишені. Президент Польщі підписав відповідний закон

На думку Вітольда Клауса, самих дій підприємств не достатньо, тут потрібна підтримка уряду, в тому числі швидка зміна системи працевлаштування іноземців. Необхідно поставити на законність і гнучкість працевлаштування, скасувати чинні обмеження у процедурі отримання дозволу на роботу, які закріплюють іноземця за конкретною компанією і на конкретній посаді. Також варто стимулювати легальне працевлаштування, наприклад, після двох років легальної роботи в Польщі надавати іммігрантам право на довгострокове перебування разом з сім’ями.

Голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування й експерт кампанії Василь Воскобойник наголосив, що активність польських агентств з працевлаштування в Україні є занадто низькою у порівнянні з конкурентами з Балтійських країн або Чехії. Експерт також підкреслив необхідність проведення в Україні масштабної рекламної кампанії аби показати переваги Польщі як безпечного місця легальної роботи. Тим більше, що таку акцію вже планує Німеччина.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account