Щомісяця на їжу українці витрачають понад 3 тисячі гривень

market

Середньостатистичний українець витрачає на продукти 3086 грн на місяць. Такі дані наводить Державна служба статистики, повідомляє Форпост. Як розповів голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, за останній час найбільше здорожчали соціальні продукти. За його словами, багато українців відмовляються від таких нібито дешевих товарів, як гречка, рис, макарони й навіть хліб. Замість них купують дешевші крупи та картоплю.

“Усе більше українців почали переходити на крупи. Причому ті крупи, які раніше не помічали. Традиційно вважалося, що гречка – найдешевший продукт, а трохи дорожчий – рис. Зараз нічого подібного. Картопля коштує від шести гривень за кілограм. Нерідко саме вона є основою раціону. Далі йдуть крупи, які коштують від дев’яти гривень за кілограм. Саме ці крупи – пшоняна, ячна, манна – дорожчали найбільше. З початку року – більше ніж на 20%”, – сказав Дорошенко.

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

Попри кризу, українці стали частіше харчуватися у громадських закладах. Про це розповіла Директор Асоціації ресторанів України Ольга Насонова. Вона зазначила, що середній чек у кафе та барах Києва складає 200-250 грн на одну людину. Насонова підкреслила, що найбільше до закладів ходять молоді люди, які витрачають свої доходи тільки на себе.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

“Ресторан, кафе чи бар – це не просто їжа. Це завжди якісь емоції, зустрічі. Емоційно це потрібно багатьом людям”, – зауважила вона.
За даними КМІС, більшість українців продовжують харчуватися вдома. Приготовану не вдома їжу протягом останнього місяця вживали 30% дорослого населення (серед людей до 40 років – 51%, у віці 40 років і старше – тільки 17%).

Жителі України віддають перевагу “демократичним” закладам громадського харчування. Лідерами відвідування є кафе або бістро, на які припадає 40% останніх візитів, а ресторани відвідує лише 9% населення.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account