Скільки “виносить” польська комуналка й що залишається в гаманцях після її сплати

komunalka

Понад 70 відсотків поляків вважає, що вартість життя в Польщі висока або ж дуже висока. У свою чергу що четвертий опитаний оцінив вартість життя як нормальну. І тільки 4 відсотки опитаних дотримуються думки, що вартість життя в Польщі низька або ж дуже низька — на це, як повідомляє tvn24bis.pl, вказує опитування Державного реєстру боргів (KRD).

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

Згідно з проведеним дослідженням, щомісяця середньостатистичне домове господарство має обов’язкових платежів на 1572 злотих, тоді як три роки тому ця сума складала 976 злотих. Згідно з деклараціями, щомісячні суми рахунків, в порівнянні з дослідженнями 2015 року збільшилися на 61 відсоток.

Отож, поляки декларують, що в середньому щомісяця мають сплатити: 193 злотих за електроенергію, 102 злотих за телефон, 108 злотих за водопостачання, 52 злотих за вивіз сміття, 68 злотих за інтернет, 83 зл за кабельне або супутникове телебачення, 116 зл за газ, 514 злотих за послуги польських аналогів українських ЖЕКів або ОСББ і ще 336 злотих за теплопостачання.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

Згідно з твердженням респондентів, всі обов’язкові щомісячні оплати, збільшилися протягом останніх трьох років. Починаючи від 20-відсоткового збільшення у випадку кабельного телебачення, до навіть 188 % для оплат за теплопостачання. Поляки відчувають за “вагою” своїх гаманців, що сьогодні значно більше їм обходяться комунальні платежі: рахунки за газ збільшилися на 73 відсотки, світло подорожчало на 65 %, вода на 56, телефон на 24 відсотки.

Читайте також: Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан

Водночас, за той самий період мінімальна зарплата збільшилася лише на 20 відсотків, а середня зарплата в секторі підприємств, згідно з даними Головного управління статистики, збільшилася на 23 відсотки.

Як уже було зазначено, типове господарство мусить щомісяця оплатити в середньому 9 рахунків на суму 1572 злотих. Однак, якщо взяти до уваги всі можливі зобов’язання, в тому числі й внесок за іпотечним кредитом, який на сьогодні сплачують уже 19 відсотків опитаних, то щомісячні видатки можуть сягнути позначки в 4663 злотих.

То що ж залишається в гаманцях? З опитування видно, що після сплати всіх обов’язкових щомісячних платежів у кишені середньостатистичного поляка залишається ще 1679 злотих. На думку що третього поляка це достатня сума, котрої вистарчає не лише на закупи харчів, одягу, косметики та хімії, а ще й залишається на розваги та заощадження.

Найбільше грошей після оплати всіх обов’язкових щомісячних платежів залишається в розпорядженні осіб у віці від 25 до 34 років і людей із вищою освітою — в середньому це понад 2600 злотих, що майже на тисячу злотих більше від середньозваженого показника. Серед осіб із високою зарплатнею, від 6 тисяч злотих і більше, показник “залишку” знаходиться на позначці 3686 зл. Більше грошей залишається також у мешканців найбільших міст — 2099 зл, в той час коли в селах ця цифра на понад 700 зл менша, і складає заледве 1322 злотих.

Найменше грошей після сплати всіх рахунків залишається в осіб з середньою освітою — 596 злотих, а також у пенсіонерів і тих хто живе на державну допомогу — 775 зл.

Разючою також є диспропорція поміж жінками та чоловіками. Якщо чоловікам після сплати всіх рахунків залишається в кишені 2180 злотих, то жінки мають на витрати на тисячу менше — 1215 злотих.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account