Спростити життя іноземцям: польські працедавці запропонували 25 змін у законодавство

urząd cudzoziemców

Збільшення терміну дозволу на виконання роботи та розширення списку країн, громадяни котрих могли б скористатися зі спрощеної візової процедури. Це тільки деякі з необхідних для ринку праці змін, котрі запропонувала організація Business Centre Club. Клуб, за повідомленням видання bezprawnik.pl представив 25 пропозицій змін у законодавстві, котрі на їх думку належить запровадити найближчим часом, аби розв’язати питання з пошуком персоналу.

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

Пропозиції поділено на чотири категорії. Перша з них стосується змін у сфері виконання праці іноземцем у Польщі. Тут насамперед підприємці вимагають збільшити період часу, протягом якого іноземець може працювати без додаткових дозволів до 12 місяців протягом 18. Друга пропозиції видовження цього періоду до 18 місяців протягом двох років.Окрім того, підприємці бачать необхідність розширення переліку країн, громадяни яких можуть користуватися зі спрощеної процедури легалізації роботи, між іншим на такі країни як Індія і Бангладеш.

Наступна пропозиція полягає на звільненні від інформації старости у випадку зміни посади іноземця після пропрацьованого року та звільнення агентства праці від необхідності отримання нового дозволу на працю в разі зміни іноземцем працедавця.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

Друга категорія змін пов’язана з перебуванням іноземців на теренах Польщі. Пропозиції полягають насамперед у спрощенні багатьох процедур. Зокрема урегулювання можливості отримання іноземцем дозволу на тимчасовий побут і працю на території РП, у випадку, коли заїхав на територію країни задекларувавши іншу мету подорожі ніж виконання роботи.

Читайте також: Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан

Ще одна категорія пропозицій стосується візових питань. Тут працедавці пропонують запровадити обов’язок детальної аргументації першого рішення про відмову в наданні іноземцеві візи консулом. Водночас, підприємці пропонують запровадити ще один додатковий тип візи для працівників із високими кваліфікаціями.

Остання, але певно найчисельніша група пропозицій стосується організації роботи державних управлінь. І хоча пропозиції ці мають загальний характер, для осіб у темі, тобто іноземців, які часто навідуються в такі структури, вони є очевидними. Тож підприємці пропонують насамперед збільшити штат працівників у відповідних підрозділах, а також інтеграцію інформаційних систем різних адміністративних органів. Окрім того, на думку підприємців змін вимагають процедури пов’язані з доступом до актів справи, а також сам кодекс адміністративного провадження і процедури дій воєводських управлінь.

Згідно з останніми даними котрими послуговується Business Centre Club, поки з найбільшим бажанням до Польщі їдуть громадяни України. Минулого року цій групі працівників було видано 238 тисяч дозволів на роботу. На другому місці опинилися громадяни Непалу (майже 20 тисяч дозволів), а замикають подіум білоруси (19 тисяч). І це мова йде виключно про легальну роботу в Польщі.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account