Стрімко зростає число виданих дозволів на роботу в Польщі для іноземців

budivelni profesii

Протягом останніх років спостерігається систематичне зростання числа виданих дозволів на роботу в Польщі для іноземців, – повідомляє Головне статистичне управління. Як повідомляє Польське радіо, 2018 року їх було видано 328,8 тисячі. Це на 93,1 тисячі більше, ніж протягом 2017 року, та на 263,0 тисячі більше, ніж 2015. Найчастіше дозволи на працю отримують громадяни України.

Водночас зросло число іноземців, які сплачують внески на соціальне страхування (ZUS). Як повідомив речник цієї установи Войцєх Андрусєвич, внески сплачує майже 610 тисяч іноземців.

Читайте також: Професіоналізм проти освіти: Варшава дозволяє добре заробляти навіть без диплома

Після тимчасового зниження, зафіксованого на початку цього року, коли кількість застрахованих іноземців впала до 558 тисяч, у лютому їх число зросло до 583 тисяч, а тепер застрахованих 609 тисяч. Серед них 454 тисячі є громадянами України, 36 тисяч – Білорусі. Також чимало молдован та індійців.

Читайте також: Спікер Сейму Польщі подав у відставку після скандалу з авіаперельотами

Сплата внесків є корисною і для польської системи страхування, і для самих іноземців, – звернув увагу речник Закладу соціального страхування Войцєх Андрусєвич: «Завдяки соціальному страхуванню вони можуть розраховувати, що у складних ситуаціях отримають виплати із Закладу соціального страхування. Це стосується хвороби або нещасного випадку. Крім того, вони збирають капітал на свою пенсію. Ці внески будують фінансову ситуацію Фонду соціального страхування. Отже, користь є обопільною – виграють іноземці та ми, польська держава».

Понад половина працівників з-за кордону, зареєстрованих у Закладі соціального страхування, працює на основі трудового договору, 20 тисяч має власну економічну діяльність. Інші працюють на основі цивільно-правових договорів.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account