Трудова міграція з України до Польщі за прогнозами НБП зменшиться вже наступного року

pracivnyky

У 2019 році зменшиться потік трудової міграції з України до Польщі. Основна причина — перспективи уповільнення економічного зростання в Польщі до 3,5% у 2019 році та 2,8% у середньостроковій перспективі. Як твердить Польське радіо, є загроза зниження темпів створення нових робочих місць та збільшення зайнятості, – йдеться в інфляційному звіті Національного банку за жовтень.

Читайте також: Затягування справ і обслуговування поза чергою. Питанням легалізації іноземців зацікавилися антикорупціонери.

У першому півріччі 2018 року у Польщі кількість виданих дозволів збільшилася на 20% у порівнянні з першим півріччям 2017 року. Протягом двох попередніх років вона збільшувалася на понад 100%.

Крім того, у першому півріччі 2018 року на 23,5% зменшилася кількість поданих заяв на працевлаштування українців.

Читайте також: Спікер Сейму Польщі подав у відставку після скандалу з авіаперельотами

У 2015 році середній чистий дохід українського працівника в Польщі був більшим, ніж дохід в Україні на 390 доларів. У будівельній галузі – на 573 долари. У липні 2018 трудові іммігранти з України переважно отримували від 674 до 944 доларів.

Читайте також: Небажання сортувати сміття вдарить по кишені. Президент Польщі підписав відповідний закон

Останнім часом крім роботи у Польщі, українці активно цікавляться можливістю працевлаштування у Чехії. Про це свідчить вивчення запитів у Google.

У Нацбанку вважають, що міграція в інші країни Західної Європи може збільшитися у зв’язку зі спрощенням процедур для працевлаштування іноземних громадян.

 

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account