Трудові мігранти з України все частіше інвестують у нерухомість на батьківщині


Трудові мігранти з України все частіше інвестують зароблені за кордоном гроші у нерухомість на батьківщині.

Читайте також: Збільшення мінімалки: А чи готові польські підприємці до урядових темпів

Про це, як повідомляє Економічна Правда, пише видання Financial Times.

На сьогодні левова частка заробітчан виїжджає на роботу в Польщу.

Читайте також: Влада Польщі перед виборами анонсувала збільшення мінімальної зарплати

У 2018 році заробітчани відправили додому рекордні 14,4 мільярда доларів за допомогою банківських переказів. Однак через недовіру до місцевих банків вони все частіше інвестують в інші активи – переважно в нерухомість.

Читайте також: Мінімалка в 3 тисячі злотих уже до кінця 2020, а ще за кілька років у 4 тисячі злотих на місяць

У результаті навколо Львова ростуть багатоповерхові житлові комплекси, і забудовники говорять, що трудові мігранти є одними з їхніх найбільших клієнтів.

“Я купив абсолютно нову квартиру в минулому році, заплативши 42 тисячі доларів готівкою”, – сказав 27-річний Сергій, перед тим як сісти на автобус, що курсує зі Львова до Варшави.

Протягом майже трьох років він заробляв 1500 доларів на місяць, готуючи в польському ресторані, – це майже в тричі більше, ніж платять місцеві заклади.

Окрім заробітчан із західної частини країни, все частіше на заробітки за кордон виїжджають жителі східної і південної України.

На околиці Миколаєва, міста з населенням 14 тис. осіб на заході України, де покоління росли в традиційних одноповерхових будинках, будується безліч нових розкішних об’єктів. Місцевий житель Роман Федоров підрахував, що половина з них фінансується трудовими мігрантами.

“Це Італія … Ця жінка багато років працювала в Італії, щоб утримувати свою сім’ю, а потім вийшла заміж за італійця, і близько п’яти років тому цей будинок почали будувати”, – сказав він, вказуючи на велику віллу з колонами біля входу.

І продовжив: “Цей – будує молода пара, яка працює у Франції. А власники цього будинку заробляють гроші в Чеській Республіці. Ще один он там – вони роками працювали в Росії, але тепер їдуть у Європу на роботу, щоб закінчити будинок. Перший на вулиці побудований за гроші, зароблені в Польщі”.

Деякі жителі не хочуть спілкуватися з журналістами, тому що бояться привернути увагу податкової інспекції до своїх закордонних доходів, зазначив він.

Серед переваг роботи за кордоном, – отриманий досвід.

“Досвід має дуже важливий освітній ефект, який підвищує продуктивність працівників, які повертаються”, – підкреслив аналітик Investment Capital Ukraine Михайло Демків.

Цю точку зору підтримують і українські робітники.

Повернувшись на околицю Миколаєва, будівельники, найняті для зведення цегляних колон для нового будинку, обмірковують, як повернутися до Польщі. Обидва закінчують будувати нові сімейні будинки.

“Добре, що (трудові мігранти – ред.) повертають ці гроші і будують ці будинки, оскільки це створює робочі місця, але нам платять у кілька разів більше за цю роботу в Польщі”, – сказав Роман.

Його колега Ігор, який нещодавно працював на польській вугільній шахті, додав: “Я чекаю нового запрошення знову працювати в Польщі”.

Попри позитивні, є також негативні наслідки трудової міграції – як економічні, так і соціальні – заявило Мінсоцполітики України. Так міністерство посилається на брак робочої сили всередині країни і приплив твердої валюти.

Окрім того, інтеграція з ЄС, включаючи ринок праці, створює тиск на підвищення зарплат, зазначив провідний партнер Western Ukrainian Management Consulting Андрій Бейзік.

Фото ілюстративне /село Нижня Апша в Тячівському районі Закарпатській області, найбагатше село України/


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account