Три галузі польської економіки з найбільшою потребою в працівниках


На кінець третього кварталу в польській економіці було понад 130 тисяч вакансій. Це суттєво більше ніж на квартал раніше, і ще більша різниця в порівнянні з минулим роком. Як наголошує next.gazeta.pl, у деяких секторах підприємці не можуть знайти працівників.

Читайте також: Українські заробітчани все більше укорінюються в Польщі

Головне управління статистики в своєму дослідженні взяло до уваги всі фірми, серед іншого і найменші, в яких працевлаштована тільки одна особа (більшість інших досліджень стосуються підприємств, в яких працює понад 9 осіб). Цього разу опитування проведено посеред 754 тис. фірм, переважно (понад 70 відсотків) малих, до 9 робітників.

З цього дослідження виникає, що існує понад 131 тис. вільних робочих місць, що на 7,5% більше, ніж у кінці другого кварталу й аж на понад 37% більше ніж в аналогічний період минулого року. Вакансії у рівній мірі стосуються посад, які вже певний період часу залишаються вільними, так і новостворених робочих місць.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

У всіх 15 названих у рапорті управління статистики сферах діяльності існують якісь вільні місця праці. Водночас, найвиразніше проблема з працівниками постала в трьох сферах діяльності, про що не раз було зазначено і в інших статистичних дослідженнях, і представниками самих фірм.

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

Найбільше проблем із заміщенням вакантних посад мають підприємства переробної промисловості — 33,5 тис вільних робочих місць, будівництва — понад 20 тисяч і сфера торгівлі та ремонту автотранспортних засобів(Управління статистики об’єднало ці дві категорії в одну) — майже 21 тис вакансій. Власне ці три сфери діяльності створили найбільше нових місць праці.

Якщо ж мова йде про найбільш потрібні професії, то до них належать промислові працівники та майстри, фахівці, монтери машин та обладнання, а також персонал сфери послуг і торгівлі. Найменші шанси на отримання пропозицій мають представники державних органів влади, вищих посадових осіб та керівників — тут вільних місць найменше.

Не буде певно несподіванкою й те, що найлегше знайти нове місце праці у Мазовецькому, Сілезькому і Великополському воєводствах. Протилежна ситуація у Підляському, Опольському та Свентокшиському воєводствах.

Частина економістів спрогнозувала, що власне в тих трьох найбільш проблематичних сферах будуть зростати фінансові навантаження підприємств. Зрештою збільшення зарплат уже там спостерігається.

У свою чергу Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики прогнозує, що в листопаді рівень безробіття утримається на позначці у 6,6 відсотка.

Фото ілюстративне /regiopraca.pl/


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account