У боротьбі за українського працівника з Польщею конкуруватиме чотири країни

ukrainci jidut v Polschu

Конкуренцію Польщі за трудових мігрантів з України можуть скласти чотири європейські країни – Чехія, Німеччина, Угорщина та Литва. Про це йдеться у звіті «Міграція з України до Європейського Союзу у перспективі ризику» авторкою якого є доктор Марта Ярошевич з Осередку східноєвропейських досліджень. Щоправда, в інтерв’ю Польському радіо Марта Ярошевич відвела Чехії уже другорядну роль, оскільки після приходу до влади прем’єра Андрея Бабіша, з політичних причин, Чехія не відкрила свій ринок парці. “Там був короткий, пілотажний проект, який мав перевірити, чи є попит на працю в Чехії. У цьому проекті на пільгових умовах було запропоновано 20 тисяч трудових віз, які у чеських консульствах в Україні «розійшлися» як свіжі булочки – упродовж тижня. Та попри попит, з політичних причин, чеський ринок праці не відкрився, і не відомо чи це колись станеться, оскільки у Чехії панують антиіммігрантські настрої, і влада радше буде заповнювати ніші на ринку праці з допомогою поляків або словаків” — наголосила експерт.

Натомість авторка дослідження радить придивитися до того, що робить Німеччина, де триває праця над новим міграційним законодавством, яке на преференційних засадах запрошуватиме людей конкретних професій, а країна походження мігрантів не матиме значення. Паралельно, Німеччина інвестує у розвиток професійної освіти в Україні. Отже, за словами Марти Ярошевич, Німеччина діє дуже розумно – інвестує у кваліфікованих працівників, які приїдуть з метою там жити. Натомість польські роботодавці трохи прорахувалися – “вони хотіли якомога дешевше, але не подумали про те, що краще інвестувати у працівника більше, а це дасть перспективу довготермінової праці” — твердить Марта Ярошевич.

Читайте також: Розрахунок карткою, оплата в Інтернеті, доступ до рахунку — серйозні зміни для клієнтів польських банків

На сьогодні у Польщі українці заробляють відносно мало. Згідно з даними і польськими і українськими, це близько 500 євро на місяць. Значно більше мігранти зароблять в Німеччині або інших країнах. Навіть у Росії, за даними звіту, трудові мігранти заробляють більше – у будівельній галузі це 1000 євро. Коли українців питали в соцопитуваннях чому ви вирішили працювати саме у Польщі, то відповідь була така, що не через високий заробіток, а тому що близько до дому, тому що майже немає мовного бар’єра, тому що досить легко знайти працю і вони почуваються у Польщі порівняно безпечно. Тож, висновок авторки дослідження, Польща не може конкурувати з іншими країнами у рівнях заробітків, але може дати іммігрантам кращі умови постійного проживання і можливість переїзду до Польщі із сім’єю.

Читайте також: Хорватія ступила на шлях запровадження євро

А станом на 31 грудня 2017 року, згідно з оприлюдненим звітом, у Польщі перебувало близько 900 тисяч громадян України. До цього ґрона зарахували як іноземців, котрі перебували у Польщі на підставі так званих декларацій про працевлаштування, а також – і це була значно менша група, 100 тисяч, – громадяни України, котрі мешкають у Польщі на підставі дозволів на тимчасове або постійне перебування.

Звісно, наведені цифри неточні, адже тільки зараз польська влада вводить нові методи моніторингу імміграції, тому тільки через рік-півтора з’являться докладні дані про кількість іноземців, зокрема, громадян України.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: