У Нацбанку розповіли звідки заробітчани переказали понад 8% ВВП України

Roll of Money

Протягом 2018 року українські заробітчани переказали в Україну 10,88 мільярда доларів, що склало 8,3% від валового внутрішнього продукту України за цей рік. Найбільше коштів заробітчани переказували з Польщі, Росії та США. Про це, як повідомляє Громадське, свідчать дані Національного банку України, які враховують офіційні та неофіційні грошові перекази заробітчан до України.

Читайте також: Збільшення мінімалки: А чи готові польські підприємці до урядових темпів

Найбільше українці переказували грошей з Польщі — 3,62 мільярда доларів, що склало рівно третину від загального обсягу грошових переказів заробітчан. При цьому, проти попереднього року обсяги переказів з Польщі до України зросли на 16,1%.

З Росії заробітчани минулого року переказали на 27,7% грошей менше, ніж у 2017 році, проте обсяг переказів коштів з цієї країни залишився другим за величиною. Загалом минулого року з Росії українці переказали 948 мільйонів доларів або 8,7% всіх грошових переказів.

Читайте також: Влада Польщі перед виборами анонсувала збільшення мінімальної зарплати

Обсяг переказів зі США у 2018 році склав 870 мільйонів доларів. Так, за рік він зріс на 28,1%. Майже вдвічі зріс обсяг грошових переказів заробітчан з Чехії. За підсумками 2018 року він складає 846 мільйонів доларів.

Читайте також: Мінімалка в 3 тисячі злотих уже до кінця 2020, а ще за кілька років у 4 тисячі злотих на місяць

За розрахунками Нацбанку, загалом з країн ЄС заробітчани переказали 7,07 мільярда доларів, що на 23,9% більше, ніж 2017 року. Обсяг переказів з країн СНД навпаки скоротився на 24,5% та у 2018 році склав 1,1 мільярда доларів.

Раніше у Нацбанку прогнозували, що у 2019 році заробітчани перекажуть в Україну 12,6 мільярда доларів. Також там повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

 

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account