У ніч з суботи на неділю переходимо на літній час


У ніч з 30 на 31 березня в Україні, Польщі та й інших країнах ЄС відбудеться зміна часу з зимового на літній. Це означає, що в ніч з суботи на неділю, якщо ви будете в Польщі, то о 2 годині потрібно буде стрілку годинника перевести на годину вперед на 3 годину. Якщо ж цю ніч ви плануєте провести в Україні, то аналогічну маніпуляцію зі стрілкою годинника треба буде виконати о 3 годині з подальшим її переміщенням на 4. Та де б Ви не були в ніч з 30 на 31 березня, на сон у нас усіх буде на одну годину менше.

Читайте також: До помешкання українських будівничих Варшавського метро кинули “коктейль молотова”

Для переважної більшості сам процес переведення годинників відбудеться непомітно, особливо за відсутності механічних годинників. Однак подорожнім і тим, хто буде їх зустрічати в місцях прибуття, варто взяти до уваги вищенаведену інформацію. У зв’язку з переходом на літній час у квитках на поїзди з 31 березня вказаний уже скоригований графік руху пасажирських і приміських поїздів. Про це повідомляє прес-служба “Укрзалізниці”. Всі зміни були завчасно внесені й погоджені з адміністраціями залізниць сусідніх країн.

До слова, зміна часу відбувається в Україні та Польщі разом з усім Європейським союзом і більшістю країн Європи двічі на рік: в останню неділю березня країни переходять на літній час, а кожної останньої неділі жовтня повертаються на зимовий.

Читайте також: У Варшаві українські діти стали чемпіонами світу з футболу

Однак уже за два роки ситуація кардинально зміниться, принаймні для мешканців Польщі. У вересні минулого року президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав скасувати переведення годинників двічі на рік після того, як 4,6 мільйона громадян ЄС взяли участь в опитуванні стосовно цієї проблеми і 84% підтримали ідею. Критики стверджують, що в опитуванні домінували німці, які становили 70% респондентів.

Читайте також: У Польщі зростає рівень агресії до українців. Іще один випадок потрапив на польське ТБ

Парламентська доповідь на користь єдиного часу протягом року каже, що наукові дослідження пов’язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли. Також у документі міститься свідчення про те, переведення годинника не допомагає енергоощадженню.

Нещодавно, Депутати Європейського парламенту проголосували за відмову від практики переходу на літній та зимовий час в Євросоюзі з квітня 2021 року.

Голосування не є останнім словом у цьому питанні, але стане підґрунтям для обговорення з країнами ЄС в рамках підготовки остаточного закону. Країни ще мають висловити свої позиції, ну визначитися за яким часом житимуть надалі.

І власне цього тижня стало відомо, що понад 78 відсотків дорослих поляків висловилося за скасування переведення часу — про це у четвер повідомили в Міністерстві Підприємництва та Технології, котре оприлюднило результати дослідження цього питання. Переважна більшість опитаних висловилася за літній час життя в країні. Остаточне рішення звісно прийматимуть урядовці та скоріше за все, що останній раз годинники в Польщі переводитимуть в ніч з 30 на 31 березня, щоправда, 2021 року.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: