У Польщі опрацьовують норми про вакцинацію іноземців, зокрема українців

vakcyna

Триває робота над положеннями про вакцинацію іноземців, котрі приїжджають до Польщі. Про це наприкінці тижня розповів головний санітарний інспектор Польщі Ярослав Пінкас. При цьому, за повідомленням Польського радіо,  він наголосив: «ми працюємо над тим, аби українці, бо вони, в основному, привозять нам кір, робили щеплення у себе. Також потрібно добре розуміти, що якщо вони не вакциновані, то слід зробити щеплення у Польщі», – сказав головний санітарний інспектор.

Читайте також: Спікер Сейму Польщі подав у відставку після скандалу з авіаперельотами

На запитання про те, чи щеплення для іноземців, а особливо для українців, будуть безкоштовними, лікар відповів, що наразі таких планів немає.

«Це щеплення не є дешевим, але також не є дуже дорогим, аби особа, котра працює, не могла його зробити. Ми не можемо дозволити собі (безкоштовно – ред.) вакцинацію іноземців. Крім того, необхідно виділити спеціальні бюджетні кошти. Ми не благодійна організація», – сказав Пінкас.

Читайте також: Небажання сортувати сміття вдарить по кишені. Президент Польщі підписав відповідний закон

Головний санітарний інспектор Польщі також негативно сприйняв пропозицію, аби особи, котрі приїжджають до Польщі, мали довідку про щеплення. «Ми не хочемо запроваджувати неефективну програму. Самі довідки, які перевірятимуть на кордоні, не принесуть результату. За деякий час після введення такої вимоги подібну довідку можна буде придбати за кількасот гривень», – вважає головний санітарний інспектор.

Читайте також: Польща захищається від українських далекобійників. Значно зменшено кількість дозволів на перевезення

Пінкас повідомив, що польська влада «контактує з українським урядом» щодо щеплень. Він визнав, що українці мають проблему з вакцинацією, «бо там відбулася велика дезорганізація системи охорони здоров’я». «Варто допомагати їм, показувати, як ми боремося з рухами проти щеплень, у них це також велика проблема», – зазначив головний санітарний інспектор.

Звісно й у Польщі кожного року виявляють випадки захворювання на кір, але до недавно вони не були такими масовими. В самій Україні ситуація починає нагадувати епідемію, адже на заході країни вже навіть закривають школи на карантин. За статистикою Міністерства охорони здоров’я, з початку року від кору в Україні померло 15 людей, 36 тисяч захворіли. Це найвищі показники захворювання за усі роки незалежності. Нині найбільше хворіють на кір в областях, де рівень щеплення найнижчий. Це Івано-Франківська, Закарпатська та Львівська.

 

 

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account