У ZUS зітхнули з полегшенням: українці не подалися до інших країн

pracivnyky

Кількість іноземців, за яких сплачують внески до Фонду соціального страхування, на кінець лютого 2019 року зросла до 584 тисяч — про це в програмі “Biznes dla Ludzi” на tvn24 заявила президент ZUS Гертруда Ушцінська. Вона нагадала, що в грудні минулого року в системі соціального страхування знаходилося 570 тисяч іноземців. У січні цього року, вперше за багато років кількість застрахованих зменшилася, що дало привід говорити про відтік українців з Польщі до Німеччини або інших країн. На той момент у ZUS залишилося 559 тисяч іноземців. І от є привід польській економіці зітхнути з полегшенням: у лютому в реєстрах уже 584 тисячі іноземців, тобто є приріст тих, хто має легальну роботу в Польщі, і ця кількість прямує до 600 тисяч.

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

На переконання експерта, збільшення в грудні можна пояснити сезонним попитом на працю, зокрема й збільшення потреб у сфері послуг. Натомість січневий спад тепер пояснюють тимчасовими виїздами заробітчан на свята до дому. Ну і тепер прослідковується збільшення, оскільки розпочався новий сезон працевлаштування іноземців.

Не стане сенсацією назва країни, громадяни котрої тримають впевнене лідерство серед іноземців, як мають роботу в Польщі й зареєстрованих у польському фонді соціального страхування. Звісно це Україна. За останніми даними в ZUS зареєстровано 431 тис. українців або громадян України(як кому більше подобається). На другому місці, але далеко позаду лідера, білоруси — 35 тисяч. Понад 2/3 усіх зареєстрованих у фонді іноземців то чоловіки, серед яких більшість у віці від 25 до 29 років. Якщо йдеться про жінок, то понад 18 відсотків з них у віці 30-35 років.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

58 відсотків легально працевлаштованих іноземців працюють на умові про роботу. 3 відсотки провадять власну підприємницьку діяльність. Решта на цивільно-правових умовах.

Читайте також: Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан

Позитивна динаміка останнього місяця дає підстави керівництву ZUS сподіватися на добрі надходження до фонду, принаймні не гірші за торішні. До речі, минулого року до всіх фондів надійшло 260 млрд злотих, серед іншого й 182 млрд до фонду соціального страхування. Частка іноземців складала близько 3%, а це приблизно 5,5 млрд злотих. В ZUS це вважають істотним внеском.

За перший квартал поточного року на рахунки вже надійшло 70 млрд злотих, що на 10 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року. У ZUS сподіваються, що такий прогрес утримається й надалі, адже спостерігається добра економічна ситуація і на високому рівні зберігається кількість платників.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account